Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 24d. 22:30

Lenkijoje nužudyta 9 mėn. mergaitė, tėvai kaltinami nužudymu ir seksualiniu išnaudojimu

Kūdikis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kūdikis

Lenkija bando atsigauti po patirto šoko, kai paaiškėjo, kad Olecko mieste 9 mėnesių mergaitę nužudė jos biologiniai tėvai. Jie sulaikyti ir jau išgirdo įtarimus itin žiauriu nužudymu, vaiko kankinimu, o taip pat seksualiniu kūdikio išnaudojimu, rašo wyborcza.pl.

Šokiruojanti žinia pasklido penktadienį, kai mergytės motinos paprašyta teisininkė pranešė apie įvykį policijai. Kūdikis mirė greičiausiai dar ketvirtadienį ryte.

Pirmadienį prokurorai informavo, kad mergaitės tėvai lieka už grotų, jiems pareikšti įtarimai. Nusikaltimo detalės neatskleidžiamos, kadangi vyksta tyrimas, tačiau visuomenė vis daugiau sužino apie kraupų nusikaltimą.

„Teismas nusprendė suimti vaiko motiną ir tėvą. Jiems pateikti įtarimai kankinimais, itin žiauriu nužudymu ir seksualiniu išnaudojimu“, – pranešė Suvalkų prokuratūros atstovas.

Violetos Grigaliūnaitės/15min nuotr./Lenkijos policija ir greitoji pagalba
Violetos Grigaliūnaitės/15min nuotr./Lenkijos policija ir greitoji pagalba

Tyrėjai neatskleidžia, kas ir kokiu būdu seksualiai išnaudojo 9 mėnesių kūdikį.

Itin sukrečia ir tai, kad sulaikytieji yra biologiniai mergaitės tėvai. Vyras gyveno atskirai, tačiau dažnai lankė 36 metų moterį. Jie nebuvo susituokę. Tame pačiame būste gyveno ir dar viena moters dukra, tačiau nusikaltimo metu ji buvo internate. Moteris yra pagimdžiusi dar du sūnus, vienas jau suaugęs, kitą augina jo tėvas.

Teismas nusprendė suimti vaiko motiną ir tėvą. Jiems pateikti įtarimai kankinimais, itin žiauriu nužudymu ir seksualiniu išnaudojimu.

Aiškėja ir nužudyto kūdikio skrodimo rezultatai, jie parodė, kad mergytė mirė dėl smegenų pažeidimo ir vidinio kraujavimo. Anot prokurorų, kūdikiui buvo trenkta buku daiktu. Kol kas nežinoma, kas tai, bet galėjo būti plaktukas arba baldų kampas. Tą turės pagal kraujo pėdsakus išsiaiškinti tyrėjai. Jiems atvykus bute grindys jau buvo išplautos, tačiau tokiu būdu pėdsakų paslėpti nepavyks.

Biologiniai tėvai savo dukrą jau buvo praradę – iki balandžio vaikas gyveno globėjų šeimoje, tačiau teismas nusprendė, kad saugu ją grąžinti motinai.

Manoma, kad tėvus tirs psichiatrai, aiškinamasi, ar jie nevartojo psichotropinių medžiagų. Kol kas žinoma, kad vyras nusikaltimo metu buvo apsvaigęs nuo alkoholio.

Anot socialinės apsaugos Olecke specialistų, atimti vaiką iš tėvų buvo nuspręsta ne dėl smurto, apie jį signalų tarnybos nebuvo gavusios. Socialinė darbuotoja šeimoje lankėsi vos prieš savaitę, kaip teigiama, laikė ją ant rankų ir nepastebėjo jokių smurto pėdsakų.

Neoficialiais wyborcza.pl duomenimis, motina turėjo problemų dėl narkotikų ir todėl iš jos buvo atimta dukra. Tačiau esą stengėsi priklausomybę įveikti, lankėsi pas specialistus ir atrodė, kad jai pavyks tai pakeisti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:11
01:50
00:43

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min