Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 24d. 14:23

TVN24: Lenkijos žiniasklaida pakraupusi nuo realybės šou „Aš myliu Lietuvą“ kadrų (N-7)

Šalčininkai
Youtube.com iliustr. / Plėšiama lenta nuo Vytauto gatvėje esančio namo Šalčininkuose

Lenkijos TV kanalo TVN24 interneto svetainė skiria straipsnį lietuvių ir lenkų santykiams ir, be abejo, daug ginčų sukėlusiam realybės šou „Aš myliu Lietuvą“.

Primename, kad vienos TV šou laidos (filmuotos Eišiškėse) metu buvo rodomi kadrai, kaip laidos herojai (lietuviai) nuo namo nulupa lentelę su lietuviškai-lenkišku Vytauto gatvės užrašu. Perlenkę lentelę per pusę, palieka tik lietuvišką jos variantą. Motyvas paprastas: čia yra Lietuva, o ne Lenkija. Kad ši tiesa būtų tvirtesnė, parodomi ir kadrai, filmuoti Perlojoje (Vytauto paminklas, papuoštas patriotiniu užrašu).

Vienas iš lentelę nuplėšusių vaikinų (Lietuvos lenkas Gžegošas) TV kadre paaiškina, kad „Lietuva niekad nebuvo lenkų, tiesiog Vilnius buvo sulenkintas“.

Lenkai piktinasi

Lenkijos kanalui TVN24 situaciją komentavo radijo stoties „Znad Wilii“ žurnalistė Renata Widtmann.

Pasak žurnalistės, šį įvykį, kai laidos dalyviai nuo nuosavo namo nulupo pusę lentelės su gatvės pavadinimu (nulupo lenkišką dalį, paliko tik lietuvišką), Lietuva, prisidengdama patriotiškumo pamokomis,  pavertė anekdotu. Incidento nekomentuoja nei prezidentė, nei premjeras, nei Užsienio reikalų ministras – rašoma TVN24.pl puslapyje.

Beje, situacijos dar nekomentavo ir laidai sėkmės starte linkėjęs prezidentas Valdas Adamkus.

Neva tik tuomet, kai Lenkija reagavo audringai, nuo laidos kūrėjų atsiribojo Krašto apsaugos ministerija ir patriotiškai nusiteikęs Lietuvos jaunimas. 

Straipsnyje pabrėžiama, kad pavadinimai Lietuvoje pagal įstatymus turi būti rašomi valstybine kalba. Tuo tarpu laidos kūrėjai už kadro aiškina, kad tokiu būdu neva norėjo priversti gerbti Lietuvos įstatymus.

Dviprasmiški vertinimai

15min.lt jau rašė, kad paramą šiam TV projektui nutraukė apranga prekiaujanti firma „Reserved“, nes siužetai įžeidė lenkus ir neatitiko kompanijos politikos.

Nuo laidos atsiribojo Lietuvos kariuomenė, dalyvavusi laidos filmavime.

Pranešimą šiuo klausimu išplatino ir Lenkijos draudimo bendrovė „PZU Lietuva“.

Laidos transliacijas reikalavo nutraukti ir kai kurios Lietuvos visuomeninės jaunimo organizacijos.

VIDEO: litwini zrywają tablicy z nazwą ulicy napisaną po polsku!


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min