Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Libijoje sukilėliai atakavo šalies parlamentą, Bengazyje puolami islamistai

Dūmai virš Libijos Nacionalinio kongreso Tripolyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Dūmai virš Libijos Nacionalinio kongreso Tripolyje
Šaltinis: BNS
0
A A

Libijoje sekmadienį ginkluotos grupuotės atakavo laikinąjį parlamentą ir oro pajėgų bazę šalies rytuose, padidindamos chaosą šioje neramumų krečiamoje valstybėje, kur vienam generolui atskalūnui lojalios pajėgos pradėjo puolimą prieš islamistus Bengazio mieste.

Sekmadienį vienas pulkininkas, kuris tvirtino kalbantis armijos vardu, paskelbė, jog parlamento įgaliojimai buvo sustabdyti.

„Mes, armijos nariai ir revoliucionieriai (buvę sukilėliai), skelbiame apie Visuotinio nacionalinio kongreso nušalinimą“, – sakė Mokhtaras Fernana, kurio pareiškimą transliavo du privatūs televizijos kanalai.

Vienas iš tų kanalų – „Libya International“ – netrukus po pulkininko kalbos buvo apšaudytas raketomis.

Nuo 2011-ųjų, kai buvo nušalintas ilgametis diktatorius Muamaras Kadhafi, ne viena vyriausybė nesėkmingai mėgino įvesti tvarką šioje naftos turtingoje Šiaurės Afrikos valstybėje, kur gausiai ginkluotos buvusių sukilėlių formuotės yra įsitvirtinusios savo bastionuose.

„Mažiausiai keturios raketos pataikė į televizijos kanalo biurą. Aukų išvengta, tačiau padaryta materialinė žala“, – sakė vienas žurnalistas, pageidavęs likti neįvardytas.

Nuo 2011-ųjų, kai buvo nušalintas ilgametis diktatorius Muamaras Kadhafi, virtinė vyriausybių nesėkmingai mėgino įvesti tvarką šioje naftos turtingoje Šiaurės Afrikos valstybėje, kur gausiai ginkluotos buvusių sukilėlių formuotės yra įsitvirtinusios savo bastionuose.

Libijos teisingumo ministras Salahas al Marghani pranešė, kad du žmonės žuvo ir 55 buvo sužeisti per susirėmimus tarp priešiškų kovotojų grupuočių Tripolio pietuose.

Tačiau jis pridūrė, kad smurtas Tripolyje nesusijęs su puolimu prieš islamistus, kurį penktadienį Bengazyje, esančiame už 1 000 km į rytus, pradėjo atsargos generolui Khalifai Haftarui lojalios pajėgos.

Pasak liudininkų, parlamentą – Visuotinį nacionalinį kongresą – puolė įtakingų Zintano brigadų, kurios kovoja su islamistais, nariai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Generolas Khalifa Haftaras
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Generolas Khalifa Haftaras

Deputatai buvo evakuoti iš Tripolio pietuose esančio parlamento, prie kurio kilo įnirtingas susišaudymas, kai vilkstinė šarvuotų automobilių, įvažiavusių į miestą keliu, vedančiu iš oro uosto, pasirodė prie pastato.

Gyventojai pasakojo, kad civilius drabužius vilkėję ginkluoti vyrai atakavo pastatą. Apie aukas nepranešama.

Zintano brigadas sudaro buvę sukilėliai, kovoję prieš M.Kadhafi. Dabar šios grupuotės kontroliuoja oro uosto apylinkes Tripolio pietuose.

Kovotojai jau anksčiau yra kelis kartus puolę parlamentą. Kovo 2 dieną per išpuolį prieš Visuotinį nacionalinį kongresą buvo pašauti du parlamentarai.

Naujienų agentūros AFP fotografas pranešė, kad iš parlamento pastato kilo dūmai, nes užpuolikai padegė jo priestatą, taip pat buvo apgadinti keli netoliese stovėję automobiliai.

Vėliau užpuolikai atsitraukė į savo bazes, o kelyje, vedančiame į oro uostą, dar kurį laiką aidėjo šūviai, pasakojo vietos gyventojai.

Kovotojai jau anksčiau yra kelis kartus puolę parlamentą. Kovo 2 dieną per išpuolį prieš Visuotinį nacionalinį kongresą buvo pašauti du parlamentarai.

Prieš pastaruosius neramumus Tripolyje kruvini susirėmimai vyko Bengazyje, kur generolui Kh.Haftarui lojali vadinamoji nacionalinė armija, remiama karo lėktuvų, penktadienį pradėjo puolimą prieš islamistus.

Pranešama, kad per neramumus Bengazyje žuvo mažiausiai 79 žmonės.

Sekmadienį ginkluoti islamistai atakavo Beninos oro pajėgų bazę Bengazyje, agentūrai AFP pranešė jos vadas pulkininkas Saadas Al Werfalli, pridūręs, kad žmonės per šį išpuolį nenukentėjo.

„Bazė apšaudyta raketomis, tačiau kol kas nieko rimta“, – sakė S.Al Werfalli, patikslinęs, kad raketos pataikė į tuščią teritoriją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Libija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min