Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 10d. 18:30

Libijoje Muamaras Kadhafi į karą siunčia moteris ir paauglius

Karas Libijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Karas Libijoje

Libijoje besitęsiant kariniams veiksmams, šios šalies lyderis Muamaras Kadhafi, pritrūkęs karių, nusprendė, kad kovose turi dalyvauti ir moterys bei vaikai.

„Jie mums pasakė, kad „Al Qaedos“ kovotojai įsiveržė į šalį“, – sako kuklus 16-metis Misratos mieste, kur Libijos sukilėliai laiko paimtus belaisvius. Muradas, kramtydamas nagus, pasakoja, kaip M.Kadhafi lojalūs kariai paėmė jį iš mokyklos ir privertė dalyvauti kovose su „priešais, mėginančiais okupuoti mūsų žemes“, publikacijoje rašo „Time“. Beveik pusę šalies teritorijos užėmus sukilėliams, M.Kadhafi susiduria su rimtomis problemomis, ieškodamas naujų karių. Pastaruoju metu kovoms jis pasitelkė ir moteris, paauglius bei samdinius iš Afrikos.

M.Kadhafi jau nuo vasario kovoms pasitelkė samdinius iš Afrikos valstybių – tokių kaip Nigeris, Malis ar Čadas. „Associated Press“ žurnalistas teigia bendravęs su kovose dalyvavusiu žmogumi, kuris sakė matęs daugybę kare žuvusių juodaodžių vyrų. Tiesa, paties M.Kadhafi atstovai neigė informaciją, kad kare dalyvauja ir atvykėliai iš Afrikos, ir sako, jog nėra pateikta nė vieno tai įrodančio fakto.

Samdinius iš Afrikos šalių kare M.Kadhafi panaudoja jau ne pirmą kartą. Dar 1972 metais jis buvo sukūręs „Islamo legioną“, kuris dalyvavo kovose su Čadu nuo 1978 iki 1987 metų.

Tačiau panašu, kad šįkart M.Kdhafi nebeužtenka ir samdinių. Desperatiškoje kovoje jam prireikė ir kovos įgūdžių visiškai neturinčių paauglių pagalbos. Vienoje iš Misratos ligoninių dirbantis gydytojas pasakojo, kad jis gydė apie dešimt paauglių, kurie buvo sužeisti kare. „Vienas jų buvo itin išsigandęs. Jis verkė ir šaukėsi mamos“, – pasakojo medikas.

Vienas paauglys pasakojo, kad buvo paimtas iš mokyklos ir tris savaites mokytas specialioje stovykloje Tripolyje. „Aš niekada negalvojau, kad man reikės kariauti. Vieną dieną jie atėjo ir pasakė, kad reikės ginti šalį“, – pasakojo paauglys.

Jis sakė, kad stovykloje kartu su juo buvo apie 90 kitų 16-17 metų paauglių. Po apmokymų jiems buvo duoti „Kalašnikovo“ automatai ir visi buvo išsiųsti į frontą. Tačiau jau pirmoji diena kare paaugliui buvo nesėkminga – jis buvo sužeistas į koją. Ir nors vėliau paauglys buvo nuvežtas į ligoninę, gydyti koją jau buvo per vėlu, ši buvo amputuota.

Tačiau net ir paauglių M.Kadhafi kare jau nebeužtenka. Pranešama, kad praėjusią savaitę apie 500  įvairaus amžiaus moterų baigė karinio apmokymo kursus ir buvo išsiųstos kariauti. Tiesa, kai kurios jų buvo tokio garbaus amžiaus, kad joms sunku nešti ginklus.

Ir nors sąjungininkai teigia, jog šie ženklai rodo, kad M.Kadhafi karinė jėga senka, faktas yra ir tai, kad per 4 mėnesius sąjungininkai nesugebėjo nuversti M.Kadhafi režimo – net ir palaikomi beveik viso pasaulio.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min