Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Libijos ambasados užsienyje jau švenčia sukilėlių pergalę

Prie Libijos ambasados Londone
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prie Libijos ambasados Londone
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šimtai džiūgaujančių libių pirmadienį Europos ir kituose miestuose rinkosi į savo šalies ambasadas ir konsulatus, kur kėlė sukilėlių vėliavas ir naikino 42 metus trukusio Muamaro Kadhafi valdymo pėdsakus.

Dalis senosios Libijos valdžios paskirtų diplomatų paskelbė, kad nusprendė paklusti sukilėlių administracijai, o kiti patys paliko savo atstovybes.

Libijos konsulato Atėnuose darbuotojai nesipriešindami įsileido tėvynainius į savo patalpas, kur kelios dešimtys sukilėlių rėmėjų vėliau nuo sienų plėšė M.Kadhafi portretus ir purškė jas grafičiais.

Vienas demonstrantų nuo atstovybės pastato fasadinės sienos nuplėšė metalinę lentelę, o kiti į gabalus plėšė kiekvienam libiui privalomos Žaliosios knygos kopijas, kurioje 1975 metais M.Kadhafi išdėstė savo filosofiją.

Nuo Libijos ambasados Ankaroje ir šalies konsulato Stambule buvo nuplėštos vienintelės vienspalvės pasaulyje – žaliosios vėliavos.

Prahoje vėliavą degino patys Libijos diplomatai, taip dramatiškai išreiškę savo perėjimą į sukilėlių pusę.

„Mes ir toliau atstovaujame savo tėvynei Čekijoje, kaip ir visose kitose diplomatinėse misijose visame pasaulyje“, – sakoma diplomatų pareiškime.

Panašių vaizdų buvo galima išvysti ir kitose sostinėse, tarp jų arabų pasaulyje.

Libijos diplomatai Sirijoje paskelbė pranešimą, kad pereina į sukilėlių administracijos pusę.

„Mes, Libijos ambasados Damaske ambasadoriai ir nariai, skelbiame, jog visiškai palaikome vasario 17 dienos revoliuciją ir oficialiai paklustame Laikinajai pereinamajai tarybai“, – sakoma ambasados pareiškime.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min