Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Libijos maršalas Kh.Haftaras ragina mobilizuotis dėl galimos Turkijos intervencijos

Libijos rytinę dalį kontroliuojančios administracijos pajėgų maršalas Khalifa Haftaras penktadienį paragino visus šalies žmones griebtis ginklų atsakant į potencialią Turkijos karinę intervenciją, turinčią paremti Jungtinių Tautų remiamą vyriausybę Tripolyje.
Khalifa Haftaras
Khalifa Haftaras / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Į keblią padėtį patekusi Tripolio vyriausybė, vadovaujama Fayezo al Sarrajo, nuo balandžio yra atakuojama Kh.Haftaro pajėgų. Maršalas vadovauja lygiagrečiai administracijai, remiamai Turkijos varžovių regione – Saudo Arabijos, Egipto ir Jungtinių Arabų Emyratų.

Turkijos parlamentas ketvirtadienį patvirtino siūlymą pasiųsti karių į Libiją, Ankarai gavus F.al Sarrajo vyriausybės prašymą suteikti karinę pagalbą.

„Priimame iššūkį ir skelbiame džihadą bei raginimą imtis ginklų“, – penktadienį per televiziją kalbėjo Kh.Haftaras.

Jis paragino „visus libius“ apsiginkluoti, taip pat kvietė „vyrus ir moteris, karius ir civilius ginti mūsų tėvynę ir garbę“.

Maršalas pridūrė, kad dabar svarbiausios ne pastangos „išvaduoti“ Tripolį nuo jį kontroliuojančių ginkluotų grupių, o „atremti kolonizatorę“. Kh.Haftas kaltino Ankarą norint „susigrąžinti kontrolę Libijoje“, kuri kadaise buvo Osmanų imperijos provincija.

Libija tebėra krečiama chaoso nuo 2011 metų, kai per NATO paremtą sukilimą buvo nuverstas ir nužudytas ilgametis šalies diktatorius Muameras Kadhafi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius