Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 9d. 21:48

Libijos sukilėliai žurnalistus iš Rusijos palaikė šnipais

Libijos sukilėliai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Libijos sukilėliai

Rusijos televizijos NTV ir dienraščio „Komsomolskaja pravda“ žurnalistai buvo trumpam sulaikyti Libijos sukilėlių, kai mėgino nuvykti į šios šalies pietinę dalį, nes buvo palaikyti šnipais.

Šeštadienį „Komsomolskaja pravda“ išspausdintame straipsnyje dienraščio žurnalistai pasakojo, kaip jie sumanė kartu su kolegomis iš NTV nuvykti į Libijos regioną, kuriame žiniasklaidos atstovai praktiškai nesilankė nuo šio sukilimo pradžios.

„Vieniems važiuoti buvo baisu, todėl susiradome pakeleivių – tris vaikinus iš televizijos NTV. Penktadienį anksti ryte leidomės į kelią dviem mašinomis“, – rašo korespondentai.

Vienas iš šiame incidente dalyvavusių NTV žurnalistų Jurijus Kučinskis sakė, kad jie buvo sulaikyti kelyje, vedančiame į pietus nuo Viduržemio pajūrio miesto Adždabijos.

„Pietuose mus domino naftos telkiniai, kurie, kaip praneša naujienų agentūros, užsiliepsnojo po nežinia kieno bombardavimo. Prie pietinio išvažiavimo iš miesto sustojome pasiklausti, ar nepavojinga važiuoti tolyn. Automatu ginkluotas sukilėlis mus nuvedė į kažkokį pastatą, kuriame, matyt, buvo įsikūręs štabas“, – žurnalistas pasakojo NTV laidoje.

„Tą dieną mus triskart vežė iš vienos vietos į kitą – į įvairius štabus arba kažkokias sukilėlių dislokacijos vietas. Mūsų dokumentų niekas dorai nepatikrino, tačiau iš pokalbių su įvairiais žmonėmis supratome, kad mus įtaria esant (Libijos lyderio Muamaro) Kadhafi arba Rusijos žvalgybos agentais“, – pridūrė J.Kučinskis.

Nuo vasario vidurio Libijoje, kurioje faktiškai vyksta pilietinis karas, užfiksuota per 40 žiniasklaidos darbuotojų persekiojimo atvejų.Pasak jo, žurnalistai buvo paleisti tik apie 20 val. Maskvos (19 val. Lietuvos) laiku, kai į sukilėlių štabą atvyko vienas lauko vadas.

„Tik jis atidžiai pervertė mūsų pasus, siekdamas įsitikinti, kad atvykome į Libiją iš Egipto, o ne Tuniso – tai yra iš sukilėlių, o ne Kadhafi kontroliuojamo regiono“, – nurodė reporteris.

Žurnalistų apsaugos komiteto (CPJ) duomenimis, nuo vasario vidurio Libijoje, kurioje faktiškai vyksta pilietinis karas, užfiksuota per 40 žiniasklaidos darbuotojų persekiojimo atvejų. Per 25 incidentus žurnalistai buvo sulaikyti; užfiksuoti penki smurto atvejai, taip pat dukart buvo užpulti žiniasklaidos tarnybų biurai.

M.Kadhafi pajėgų artilerija apšaudo Adždabijos apylinkes

M.Kadhafi ištikimų pajėgų artilerija šeštadienį apšaudė besitraukiančius sukilėlius į vakarus nuo strategiškai svarbaus Adždabijos miesto, pranešė vienas naujienų agentūros AFP korespondentas.

Artilerijos ugnis kelia daugiausiai rūpesčių sukilėliams, kurių pajėgos anksčiau šeštadienį pasistūmėjo link Marsa Bregos uostamiesčio, esančio už 80 kilometrų toliau į vakarus; jame veikia svarbi naftos perdirbimo įmonė.

Sukilėliai netgi leido užsieniečiams žurnalistams nuvažiuoti pusę kelio Marsa Bregos link, kur opozicijos pajėgos yra įkūrusios savo aprūpinimo bazę už nepastovios fronto linijos.

Žurnalistams išvažiuoti iš Adždabijos buvo leista pirmą kartą nuo trečiadienio.

Libijos valstybinė televizija parodė M.Kadhafi vizitą mokykloje

Libijos valstybinė televizija parodė reportažą, kuriame šalies lyderis M.Kadhafi matomas lankantis vieną mokyklą Tripolyje, taip pat nurodė, kad šis vizitas įvyko šeštadienį.

Savo įprastą rudą skraistę ir akinius nuo saulės dėvintis M.Kadhafi įžengė į mokyklą lydimas asmens sargybinių. Buvo girdima, kaip mokiniai skanduoja prieš Vakarų šalis nukreiptus šūkius.

Televizijos pranešėjas sakė, kad šis vizitas įvyko šeštadienio rytą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min