Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 2d. 14:15

Libijos sukilėlių apsiaustame Sirte – katastrofiška padėtis

Laikinosios nacionalinės tarybos pajėgos apšaudo Sirtą artilerijos pabūklais.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Laikinosios nacionalinės tarybos pajėgos apšaudo Sirtą artilerijos pabūklais.

Apsiaustame nuversto Libijos lyderio Muamaro Kadhafi gimtajame Sirto mieste žmonės miršta dėl būtiniausios medicinos priežiūros stygiaus, šeštadienį pranešė Raudonasis Kryžius, kurio atstovai apsilankė šiame naujojo režimo pajėgų apsiaustame mieste ir matė raketomis subombarduotą ligoninę.

„Padėtis sunki“, – Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto (TRKK) atstovas Hichemas Khadhraoui sakė naujienų agentūrai AFP. Pareigūnas pridūrė, kad jo vadovaujama Raudonojo Kryžiaus darbuotojų grupė nugabeno į Sirtą 300 „rinkinių sužeistiesiems kare“ ir apie 150 lavonmaišių.

Sirte veikiančios Ibn Simos ligoninės darbuotojai sakė Raudonajam Kryžiui, kad „žmonės miršta, nes trūksta deguonies ir degalų elektros generatoriui“, H.Khadhraoui sakė iš savo bazės netoli Misratos miesto.

Kiti sužeistieji arba ligoniai negali pasiekti ligoninės dėl mūšių ir NATO aviacijos smūgių, pridūrė jis.

„Kelios raketos pataikė į ligoninės pastatą, kai mes ten buvome, – pasakojo TRKK atstovas. – Matėme, kad dažnai šaudoma kur pakliuvo. Nežinome, iš kuri buvo šaudoma.“

Kai į Sirtą įvažiavo TRKK darbuotojų kolona, Laikinosios nacionalinės tarybos (LNT) kovotojai pradėjo leisti raketas, šaudyti iš prieštankinių pabūklų ir kulkosvaidžių iš pozicijų, esančių mažiau nei už kilometro nuo ligoninės.

M.Kadhafi ištikimos pajėgos atsakė minosvaidžių ir snaiperių ugnimi.

„Buvome nustebinti“, kad šis puolimas vyko mieste lankantis Raudonojo Kryžiaus atstovams, sakė H.Khadhraoui, pridūręs, kad „susisiekė su visomis šalimis ir pranešė, kad mes važiuojame ten“.

Sirtas yra viena ir dviejų paskutinių M.Kadhafi šalininkų tvirtovių, kurias LNT kovotojai laiko apsiautę nuo rugsėjo vidurio. Iš šio miesto jau pasitraukė tūkstančiai taikių gyventojų.

NATO nerimauja dėl 10 tūkst. raketų likimo Libijoje

Libijoje yra dingusios mažiausiai 10 tūkst. raketų, kurios gali pakliūti į ekstremistų rankas, pripažino vienas aukštas NATO pareigūnas, kurio žodžius citavo Vokietijos žiniasklaida.

Savaitraštis „Der Spiegel“ savo svetainėje nurodė, kad NATO Karinio komiteto pirmininkas Italijos admirolas Giampaolo di Paola, praeitą pirmadienį dalyvavo slaptame pasitarime su Vokietijos įstatymų leidėjais, kuriame išsakė Aljanso nuogąstavimus.

Kaip rašo „Der Spiegel“, admirolas sakė, kad Libijoje pasklidę ginklai gali pateikti į netinkamas rankas ir kitas šalis – „bet kur nuo Kenijos iki Kundūzo“ Afganistane.

Šios raketos kelia „rimtą pavojų civilinei aviacijai“, pabrėžė G.di Paola.

Šie komentarai atkartojo vieno Libijos naujosios vyriausybės kariškio samprotavimus, išsakytus šeštadienį. Libijos gynybos ministerijoje už ginkluotę atsakingas generolas Mohammedas Adia sakė žurnalistams, kad šalyje pasigesta „apie 5 000“ priešlėktuvinių raketų SAM-7.

„Deja, kai kurios iš šių raketų galėjo patekti į netinkamas rankas užsienyje“, – generolas sakė žurnalistams vienoje buvusioje ginklų saugykloje Bengazio mieste, kurioje buvo laikoma dalis nuversto Libijos lyderio M.Kadhafi pajėgų arsenalo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min