Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos, Latvijos ir Estijos karo veteranams Rusija mokės išmaldos dydžio išmokas

Georgijaus juosta
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Georgijaus juosta
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos Vyriausybė nusprendė Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje gyvenantiems Antrojo pasaulinio karo veteranams iki mirties iš Rusijos biudžeto mokėti išmokas. Tiesa, jos – juokingo dydžio. Vieniems veteranams bus mokama 500 rublių (beveik 26 Lt), kitiems – 1000 rublių (beveik 52 Lt). Išmokas gaus ir kariškiai, kurie sovietų okupacijos metais žiauriai kankino ir žudė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo siekusius partizanus.

Kaip skelbia Newsru.com, išmokos bus mokamos kiekvieną mėnesį pagal nustatytą pensijų mokėjimo tvarką per Rusijos kreditines organizacijas. Išmokos gavėjas galės paprašyti, kad pinigai į jo kortelę būtų pervedami ne kas mėnesį, o dukart per metus.

Karo veteranų sąrašą rengia Rusijos Užsienio reikalų ministerija, jie yra išskirstyti dvi  kategorijas.

Anot įsako, išmokos skiriamos „kariškiams, tarnavusiems vidaus reikalų ar valstybės saugumo organuose, naikinimo batalionuose, liaudies gynimo grandyse ir būriuose“.

Sprendimą dėl išmokų Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas priėmė šių metų gegužę. Kada bus pradėtos mokėti išmokos, dokumente neskelbiama. Prezidento dekrete nurodyta data – šių metų gegužės 1-oji, tačiau jos iki šiol nemokamos.

Beje, V.Putino dekrete tarp tų, kuriems skiriamos papildomos išmokos, įvardijami „kariškiai, kurie dalyvavo kovinėse operacijose likviduojant nacionalistinius pogrindinius judėjimus Ukrainos, Baltarusijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritorijose nuo 1944 metų sausio 1 dienos iki 1951 gruodžio 31 dienos“.

Anot įsako, išmokos skiriamos „kariškiams, tarnavusiems vidaus reikalų ar valstybės saugumo organuose, naikinimo batalionuose, liaudies gynimo grandyse ir būriuose“.

Latvijos ministras: Maskva bando suskaldyti visuomenę

Newsru.com duomenimis, Lietuvoje, Latvijoje ir Esijoje gyvena 12 tūkst. Antrojo pasaulinio karo veteranų. Radijo stotis „Echo Moskvy“, cituodama Latvijos žiniasklaidą, pranešė, kad veteranų tokie planai nenudžiugino, o kai kurie Rusijos norą jiems mokėti išmokas pavadino amoraliu.

Latvijos gynybos ministras Artis Pabriksas pareiškė, kad Maskva bando suskaldyti Larvijos visuomenę.

Latvijos Užsienio reikalų ministeriją papiktino sprendimo tekstas, nes jame teigiama, jog Baltijos valstybėse neva tai pažeidžiamos veteranų teisės. Ministerijos atstovai pabrėžė, kad Latvijoje į veteranus žiūrima su pagarba.

Latvijos gynybos ministras Artis Pabriksas pareiškė, kad Maskva bando suskaldyti Latvijos visuomenę.

„Tai yra gudrus politinis žingsnis. Rusijos prezidentas bando gretimų šalių žmonėms parodyti, kad jo politika yra patraukli“, – sakė jis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min