TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Liudininkų pasakojimai: teroristai mikroautobusu norėjo partrenkti kuo daugiau žmonių, o sustojus išsitraukė peilius

Londone mikroautobusas taranavo nekaltus žmones
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Londone mikroautobusas taranavo nekaltus žmones
Šaltinis: 15min, BNS
6
A A

Londonas sukrėstas – po surengto kruvino išpuolio miesto centre į viešumą iškyla vis daugiau liudininkų pasakojimų apie kruviną naktį.

Suprasti akimirksniu

  • Šeštadienį 22.08 val. vietos laiku (00.08 val. Lietuvos laiku) centriniame Londone baltas mikroautobusas įvažiavo į šaligatvį ir rėžėsi į pėsčiuosius
  • Mikroautobusas į pėsčiuosius rėžėsi važiuodamas maždaug 80 km/val greičiu
  • Mikroautobusas riedėjo iki Borou Marketo, kur automobilį palikę išpuolio rengėjai pradėjo peiliais badyti žmones. į įvykio vietą atvyko ginkluoti pareigūnai
  • Žuvo 7 žmonės, per 50 sužeista sužeista. Pareigūnai nukovė tris užpuolikus ir mano, kad nukauti visi, kurie susiję su išpuoliu
  • Pareigūnai ataką vadina teroristiniu išpuoliu, atsakomybės už ją kol kas niekas neprisiėmė

Mikroautobusas į pėsčiuosius centrinėje Londono dalyje rėžėsi apie 22.08 val. vietos laiku (00.08 val. Lietuvos laiku). Netrukus buvo pranešta apie peiliais ginkluotus vyrus Borou Markete. Dar viena ataka užfiksuota Voksholo rajone, vėliau paskelbta, kad čia įvykęs incidentas nėra susijęs.

Mažiausiai šeši žmonės žuvo, per trisdešimt sužeista. Pareigūnai nukovė tris užpuolikus.

Žmonės gulėjo ant žemės

„The Guardian“ pakalbino vieną įvykio liudininkę Olivia Doyle. Ji pasakojo, kad su trimis šeimos nariais vyko per Londono tiltą, kai pamatė sirenas.

„Matėme sužeistus gulinčius žmones, aplink buvo daiktų, panašių į avarijos nuolaužas. Matėme gal keturis ar penkis gulinčius žmones, visi jie buvo gyvi. Atrodo, kad automobilis juos tiesiog nutrenkė“, – pasakojo ji.

„Mačiau ginkluotus policijos pareigūnus, kurie šaukė visiems likti savo automobiliuose“, – pasakojimą tęsė ji.

Tuo tarpu leidinio žurnalistei Kate Lyons barmenas Leonas Radschinskas, dirbantis restorane „Caravan Bankside“, esančiame netoli incidento vietos, sakė, kad policijos pareigūnai įsiveržė į vidų ir liepė visiems išeiti iš patalpos.

Dar vienas liudininkas Willas Ortonas tuo metu, kai įvyko incidentas ant Londono tilto, buvo šalia esančiame bare. Jis pasakojo, kad staiga į barą įsiveržė per 100 žmonių, kurie uždarė duris ir jas užrakino. „Jie šaukė, kad matė, kaip žmonės buvo subadyti“, – pasakojo liudininkas.

Pasak jo, iš pradžių visi galvojo, kad lauke vyksta muštynės, bet netrukus suprato, kad kažkas baisaus – į barą įsiveržę žmonės buvo ištikti panikos.

„Sužeisti žmonės“

Žurnalo „The Spectator“ vyriausiasis redaktorius Willas Heavenas per „Twitter“ rašė, kad matė „dvi aukas – vieną ant šaligatvio, kitą šalikelėje“. Jis pridūrė matantis ant tilto ginkluotus policininkus.

BBC reporterė Holly Jones, incidento metu buvusi ant tilto, sakė pamačiusi vyro vairuojamą mikroautobusą, lėkusį „apie 50 mylių (80 km) per valandą greičiu“.

Mikroautobusas į pėsčiuosius centrinėje Londono dalyje rėžėsi apie 22.08 val. vietos laiku (00.08 val. Lietuvos laiku).

H.Jones sakė mačiusi, kaip policija suėmė vieną vyrą. Jis buvo be marškinių, surakintomis rankomis.

Kitas liudininkas, vardu Alessandro, sakė BBC radijui, kad matė, kaip furgonas ant Londono tilto partrenkė kelis žmonės.

„Mačiau, kaip furgonas vingiuoja dešinėn, kairėn, dešinėn, stengdamasis kliudyti kiek galima daugiau žmonių. Ir žmonės tiesiog stengėsi pasprukti iš kelio mikroautobusui“, – pasakojo jis.

„Vėliau mėginau padėti žmonėms, sužeistiems žmonėms, – pridūrė Alessandro. – Trys jų – taip, (buvo sąmoningi). Vienas vaikinas visai nekalbėjo – jis atrodė išsijungęs.“

„Dar buvo penki ar šeši kiti žmonės, kuriems mėginome padėti. Jie buvo jauni žmonės“, – teigė jis.

Vyro draugas Giovanni sakė susisiekęs su greitosios pagalbos tarnyba, o medikai atvyko maždaug per dvi minutes.

Netoli Londono tilto buvęs Simonas Johnsonas sakė televizijai „Sky News“, kad apie valandą slėpėsi vieno vietos restorano rūsyje.

„Tiesą sakant, tebesu šoko būsenos“, – prisipažino jis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Londone mikroautobusas taranavo nekaltus žmones
AFP/„Scanpix“ nuotr./Londone mikroautobusas taranavo nekaltus žmones

Žudė su ilgais peliais

Kitas apsaugos darbuotojas BBC pasakojo, kad matė tris įtariamuosius, kurie su savimi turėjo ilgus peilius. Šie įtariamieji užpuolė keturis žmones.

Borou Markete, kuriame buvo subadyti bent keli žmonės, atakos metu buvęs vieno restorano šefas BBC pasakojo, kad matė, kaip buvo nužudyti du žmonės.

„Jie (įtariamieji) badė peiliais žmones. Vienas iš jų nužudė du žmones. Mes rėkėme, kad jis liautųsi, mėtėme į jį kėdes“, – sakė jis.

Sutuoktiniai liudininkai Benas ir Natalie sakė BBC radijo 5-ajam kanalui, kad taip pat buvo čia matė ten įvykusį incidentą.

Benas pasakojo: „Pamačiau bėgančius žmones, po to pamačiau raudonai apsirengusį vyrą su didele geležte – spėju, apie 10 colių (25 cm) ilgio. Jis dūrė vienam vyrui apie tris kartus.“

„Atrodo, tas vyras mėgino įsikišti, bet jis nelabai galėjo ką nors padaryti. Jis buvo išties šaltai subadytas ir susmuko ant žemės“, – pridūrė liudininkas.

Pasak Beno, užpuolikas vėliau nuėjo prie baro „Southwark Tavern“. Jis sakė matęs, kaip į tą vyrą buvo sviesta metalinė kėdė.

„Tuomet išgirdom tris šūvius – tikrai šūvius – ir pabėgome“, – aiškino jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min