Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

M.Pompeo Berlyno sienos griūties išvakarėse perspėjo Kiniją ir Rusiją

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo penktadienį, 30-ųjų Berlyno sienos griūties metinių išvakarėse, nusiuntė Kinijai ir Rusijai aiškų įspėjimo signalą.
Mike'as Pompeo Berlyne
Mike'as Pompeo Berlyne / „Scanpix“/AP nuotr.

„Vakarų, laisvos valstybės atsakingos už tai, kad užkirstų kelią grėsmėms mūsų žmonėms“, keliamoms tokių šalių kaip Kinija, Rusija ir Iranas, pareiškė M.Pompeo, kalbėdamas vos už kelių metrų nuo vietos, kur siena kadaise driekėsi šalia visame pasaulyje žinomų Brandenburgo vartų Vokietijos sostinėje.

JAV ir jos sąjungininkės turėtų „ginti tai, kas buvo taip sunkiai laimėta 1989 metais“, taip pat „pripažinti, kad mes varžomės dėl vertybių su nelaisvomis valstybėmis“, pridūrė jis.

Užsimindamas apie skaudžias vietas Vašingtono ir Berlyno santykiuose, M.Pompeo pareiškė, kad iš Rusijos į Vokietiją tiesiamas dujotiekis „Nord Stream 2“ reikš, kad „energijos tiekimas Europai priklausys nuo Rusijos prezidento Vladimiro Putino užgaidų“.

Kanclerė Angela Merkel ne kartą teigė, kad šis projektas yra visiškai privataus verslo klausimas.

Savo kalboje M.Pompeo taip pat perspėjo apie „Kinijos bendrovių ketinimus plėtoti 5G tinklus“, vokiečių vyriausybei nesugebėjus nušalinti kinų technologijų milžinės „Huawei“ nuo konkurso kurti naujos kartos mobiliojo ryšio infrastruktūros tinklą.

JAV diplomatijos vadovas atvyko į Vokietiją dviejų dienų vizito, per kurį jis vėl apsilankė buvusiame Geležinės uždangos pasienyje, kur Šaltojo karo metais atliko karo tarnybą, o kiek vėliau turėtų susitikti su šalies lyderiais, įskaitant A.Merkel.

Viešėdamas Senajame žemyne jis stengiasi sutvirtinti transatlantinius santykius, kuriuos pakirto prekybos konfliktai ir nesutarimai dėl geopolitinių krizių ir karinių išlaidų.

Nusivylęs JAV sprendimu iš esmės uždegti želią šviesą Turkijos ir Rusijos kariniams veiksmams Sirijoje, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas anksčiau šią savaitę pareiškė leidiniui „The Economist“, kad NATO, kuriai priklauso ir Ankara, ištiko „smegenų mirtis“, turėdamas omeny Europos ir Vašingtono veiksmų koordinavimo stoką.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Emmanuelis Macronas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Emmanuelis Macronas

Prisimindamas praeities „iššūkius tarp NATO partnerių“, įskaitant Prancūzijos pasitraukimą iš Aljanso vadovybės struktūros 7-ąjį dešimtmetį, M.Pompeo penktadienį nesureikšmino diskusijų dėl E.Macrono komentarų pavadinęs jas „sąmyšiu“.

Kiti lyderiai, įskaitant A.Merkel, NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą ir Kanados ministrą pirmininką Justiną Trudeau, taip pat sakė kategoriškai nesutinkantys su prancūzų prezidento padėties įvertinimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius