TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

M.Pompeo užsiminė, kad gali sugrąžinti Kubą į terorizmą remiančių valstybių sąrašą

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo užsiminė, kad norėtų priskirti „piktą“ Kubą prie terorizmą remiančių valstybių, šiuo savo kadencijos pabaigos žingsniu didindamas spaudimą komunistinei salai.
Mike'as Pompeo
Mike'as Pompeo / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Antradienį paskelbtame interviu M.Pompeo patvirtino, kad Valstybės departamentas svarsto galimybę žengti šį svarbų žingsnį iki sausio 20 dienos, kai baigsis prezidento Donaldo Trumpo administracijos kadencija, apsunkindamas išrinktojo prezidento Joe Bideno galimus siekius gerinti santykius su Kuba.

„Neskubėsime užbėgti už akių sprendimams, kurie bus priimti dėl įvardijimo, bet pasaulis pažino piktą Kubos ranką daugelyje vietų“, – sakė M.Pompeo, dalyvaudamas investuotojo Davido Rubensteino laidoje televizijoje „Bloomberg“.

M.Pompeo priminė Kubos tvirtą paramą Venesuelos kairiųjų lyderio Nicolas Maduro režimui, kurį nesėkmingai bando nuversti prezidento D.Trumpo administracija, sakydamas, kad Havana sukėlė daug „skausmo“ ekonomiškai nualintoje Pietų Afrikos valstybėje.

„Būtų labai tinkama apsvarstyti, ar Kuba iš tiesų remia terorizmą“, – sakė M.Pompeo.

„Jeigu taip yra – ji, kaip bet kuri kita valstybė, teikianti materialinę paramą teroristams, turi būti prie tokių priskirta, ir su jais reikia elgtis atitinkamai, pagal jų elgesį“, – kalbėjo JAV valstybės sekretorius.

2015 metais tuometis prezidentas Barackas Obama išbraukė Kubą iš terorizmą remiančių valstybių „juodojo sąrašo“, pripažindamas, kad pusę amžiaus trukusios pastangos izoliuoti šią salą buvo nesėkmė.

Šalies priskyrimas prie tokios kategorijos labai kenkia užsienio investicijoms.

Į valdžią atėjęs D.Trumpas panaikino daugybę B.Obamos sprendimų ir įvedė sankcijas Venesuelai, tuo užsitarnaudamas svarbią rinkėjų paramą Floridoje.

J.Bidenas rinkimų kampanijos metu žadėjo keisti JAV politiką komunistinės salos atžvilgiu ir sugrąžinti bent dalį B.Obamos laikais prisiimtų įsipareigojimų, vienas kurių buvo leisti iš Kubos kilusiems amerikiečiams lankyti savo artimuosius ir siųsti jiems pinigus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Joe Bidenas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Joe Bidenas

J.Bidenas galėtų vėl išbraukti Kubą iš „juodojo sąrašo“, bet tai neįvyktų greitai, nes Valstybės departamentas turėtų oficialiai išnagrinėti šį siūlymą.

Kubos užsienio reikalų ministras Bruno Rodriguezas pirmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ pasmerkė M.Pompeo už jo „piktas politines atakas“, kurios, pasak jo, yra skirtos „žmonėms bausti ir sukelti jiems sunkumų“.

Šiuo metu prie terorizmą remiančių valstybių yra priskiriamos tik trys JAV priešiškos valstybės: Iranas, Šiaurės Korėja ir Sirija. Neseniai D.Trumpas iš šio sąrašo išbraukė Sudaną, šalyje prasidėjus politinėms permainoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Užsisakykite 15min naujienlaiškius