Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 15d. 10:58

Malaizija patvirtino pirmą kiaulių gripo atvejį (atnaujinta 14.10 val.)

Vaistinė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vaistinė

Penktadienį Malaizija pranešė apie pirmąjį kiaulių gripu užsikrėtusį pacientą, kuris šiuo metu gydomas vienoje ligoninėje Selangoro valstijoje netoli sostinės.

Kaip praneša interneto svetainė Thejakartapost.com, užsikrėtęs 21 metų vyras, grįžęs iš JAV gegužės 14 dieną, buvo paguldytas į ligoninę dėl karščiavimo, gerklės skausmo ir skausmų visame kūne.

Tyrimai patvirtino, jog jis užsikrėtęs kiaulių gripu. Šiuo metu vaikino būklė stabili.

per vieną dieną patvirtintų kiaulių gripo atvejų padaugėjo tūkstančiu

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) penktadienį pranešė, kad patvirtintų kiaulių gripo atvejų skaičius padidėjo iki 7 520 ir kad per 24 valandas atvejų padaugėjo daugiau kaip tūkstančiu. Gripo virusas H1N1 kol kas smarkiai neišplito už Amerikos regiono ribų, tačiau šis protrūkis yra rimtas ir privalo būti atidžiai stebimas, ketvirtadienį sakė vienas PSO pareigūnas.

Nuo šios ligos jau mirė 65 žmonės.

Kaip skelbia PSO, Jungtinių Tautų sveikatos apsaugos agentūra kol kas nepaskelbė aukščiausio 6-ojo pasirengimo pandemijai lygio, nors naujuoju virusu 33 šalyse užsikrėtė jau mažiausiai 6497 žmonės.

„Jeigu pastebėsime pavojaus pokyčius, mes apie tai pranešime pasauliui, – pareigūnas sakė spaudos konferencijoje. – Šis reiškinys yra rimtas ir turi būti atidžiai stebimas.“

5–asis pasirengimo pandemijai lygis reiškia, kad pandemija netrukus gali prasidėti.

Pagrindinės vakcinas gaminančios kompanijos „GlaxoSmithKline“, „Sanofi–Aventis“, „Novartis“ ir „Baxter International“ laukia PSO nurodymo vietoje vakcinų prieš sezoninių atmainų gripą pradėti gaminti skiepus kiaulių gripo pandemijos prevencijai.

Ketvirtadienį PSO sukviesti vakcinų ekspertai nepriėmė tvirtos išvados, ar sezoninė gripo vakcina turėtų būti papildyta susilpnintu virusu H1N1, sakė K.Fukuda.

„Įvyks papildomų pasitarimų“, – nurodė PSO pareigūnas po telekonferencijos, kurioje dalyvavo farmacijos kompanijų atstovai ir medicinos pareigūnai. Pasak K.Fukudos, šis pasitarimas baigėsi „be svarbių sprendimų ir be pareiškimų“.

Sezoninės gripo atmainos kasmet nusineša apie 500 tūkst. gyvybių, todėl sveikatos apsaugos pareigūnai ragina toliau gaminti vakcinas, skirtas rizikos grupėms, tokioms kaip vyresnio amžiaus asmenys, nėščios moterys ir kitokiomis ligomis, pavyzdžiui, astma, sergantiems žmonėms.

Pagal naujausius PSO duomenis, užsikrėtę kiaulių gripo mirė 65 asmenys, o daugiausiai šios ligos atvejų patvirtinta Šiaurės Amerikoje. Jeigu būtų nustatyta, kad virusas intensyviau plinta Europoje, Azijoje ar kituose regionuose, PSO skelbtų aukščiausią – 6–ąjį pasirengimo pandemijai lygį.

Pasak PSO, Meksikoje patvirtinta 2 446 užsikrėtimo kiaulių gripu ir 60 mirties nuo šios ligos atvejų. JAV pranešė apie 3 352 patvirtintus atvejus ir 3 mirtis. Kanadoje oficialiai patvirtinti 389, o Kosta Rikoje – 8 kiaulių gripo atvejai. Dviejose pastarosiose šalyse nuo H1N1 infekcijos mirė po vieną asmenį.

Kiaulių gripo atvejų taip užregistruota Argentinoje (1), Australijoje (1), Austrijoje (1), Brazilijoje (8), Didžiojoje Britanijoje (71), Kinijoje (4), Kolumbijoje (7), Kuboje (1), Danijoje (1), Salvadore (4), Suomijoje (2), Prancūzijoje(14), Vokietijoje (12), Gvatemaloje (3), Airijoje (1), Izraelyje (7), Italijoje (9), Japonijoje (4), Nyderlanduose (3), Naujojoje Zelandijoje (7), Norvegijoje (2), Panamoje (29), Lenkijoje (2), Portugalijoje (1), Pietų Korėjoje (3), Ispanijoje (100), Švedijoje (2), Šveicarijoje (1) ir Tailande (2). Šiose šalyse mirties atvejų nuo naujosios ligos nenustatyta. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min