Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 03 28 /12:18

Maltos kariškiai sutramdė tanklaivį užgrobusius migrantus

Maltos karinės jūrų pajėgos ketvirtadienį pranešė perėmusios kontrolę viename tanklaivyje, užgrobtame migrantų, kuriuos šis laivas išgelbėjo prie Libijos krantų.
Migrantai Viduržemio jūroje užgrobė laivą
Migrantai Viduržemio jūroje užgrobė laivą / „Twitter“ nuotr.

Laivyno pranešime sakoma, kad Maltos ginkluotųjų pajėgų specialiųjų operacijų padalinys išsilaipino laive ir užtikrino jo saugumą. Dabar tanklaivis yra lydimas į Maltą, kur bus „perduotas policijai, atliksiančiai tolesnius tyrimus“.

Neaiškus skaičius migrantų tanklaivį „El Hiblu 1“ užgrobė prie Libijos krantų Viduržemio jūroje dar trečiadienio popietę, kai buvo išgelbėti. Laivą, kuris turėjo plaukti į Libiją, jie pasuko į šiaurę, Maltos link.

Maltos karinis laivynas iš pradžių elgėsi atsargiai – tai greičiausiai pirmasis piratavimo Viduržemio jūroje atvejis po daugelio metų.

52 metrų ilgio tanklaivyje dirbo šešių narių įgula – kapitonas turkas, keturi indai ir vienas Libijos pilietis. Laivas buvo registruotas Palau ir kovo 11-ąją parduotas Turkijos kompanijai.

VIDEO: Maltos kariškiai sutramdė tanklaivį užgrobusius migrantus

Anot Italijos dienraščio „Corriere della Sera“, migrantai tanklaivį užgrobė supratę, kad įgula ketina juos nuplukdyti atgal į Libiją.

O maltiečių pajėgos užėmė laivą, kai jis artėjo prie Italijos piečiausios Lampedūzos salos ir Maltos.

Kapitonas sakė Maltos kariškiams, kad nebevaldė laivo ir kad „grupė migrantų jį ir jo įgulą grasindami privertė plaukti į Maltą“, tačiau patruliavimo laivas neleido „El Hiblu 1“ įplaukti į Maltos vandenis.

Specialiųjų pajėgų komandai grąžinus laivo valdymą kapitonui. Šioje operacijoje dalyvavo patruliavimo laivas, du greitieji perėmimo kateriai ir sraigtasparnis.

Italijos vidaus reikalų ministras ir vicepremjeras Matteo Salvini, kuris skelbia kovojantis su nelegalia imigracija ir jau uždarė Italijos uostus migrantus gelbėjantiems laivams, į žinias apie užgrobtą laivą reagavo piktai.

„Jie yra ne nelaimėje atsidūrę migrantai, o piratai, kurie Italiją pamatys tik pro teleskopą. Šiuo atveju akivaizdžiai reikėtų kalbėti apie organizuotą nusikalstamumą“, – feisbuke parašė M.Salvini.

„Žmonės labai prislėgti“

Vokiečių labdaros organizacija „Sea-Eye“, kurios laivas „Alan Kurdi“ buvo gelbėjimo zonoje prie Libijos krantų, paskelbė nugirdusi radijo pranešimus tarp vieno Europos kariškių lėktuvo ir tanklaivio kapitono, išsiųstus prieš pagrobimą ir po jo.

„Laivo kapitonas išgelbėjo žmones ir paprašė pagalbos. Jis radijo ryšiu nedviprasmiškai pasakė, kad žmonės yra labai prislėgti ir nenori būti sugrąžinti į Libiją“, – sakoma „Sea-Eye“ pareiškime.

„Tačiau Tripolis buvo šio krovininio laivo kelionės tikslas“, – sakoma jame.

Migrantai chaoso apimtoje Libijoje susiduria su kontrabanda, pagrobimais, kankinimais ir žaginimais, nurodo Jungtinės Tautos ir pagalbos grupės.

Romai užimant vis griežtesnę antiimigracinę poziciją, migrantus išgelbstintys laivai vis dažniau sugrąžina juos į Libiją.

Pastaraisiais mėnesiais išgelbėti migrantai atsisakydavo išlipti Libijoje, o vietos pareigūnai tokiais atvejais panaudodavo jėgą.

Europos Sąjunga trečiadienį paskelbė, kad griežtai priešinantis populistinei vyriausybei Romoje sustabdys laivų patruliavimą, kurio metu Viduržemio jūroje buvo išgelbėta ir į Italiją nuplukdyta dešimtys tūkstančių migrantų.

Po 2015 metų piko, kai Europa išgyveno didžiausią po Antrojo pasaulinio karo migracijos krizę, iš Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų atvykstančių migrantų skaičius smarkiai sumažėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius