Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 18d. 13:40

Markas Zuckerbergas gynė „Facebook“ pasirinkimą netikrinti politikų

Markas Zuckerbergas
„Scanpix“/AP nuotr. / Markas Zuckerbergas

„Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas ketvirtadienį gynė socialinio tinklo politiką nevykdyti su politikais susijusių faktų tikrinimo, sakydamas, kad cenzūra nėra technologijų įmonių užduotis.

Susitikime su Vašingtono Džordžtauno universiteto studentais M.Zuckerbergas atsakė kritikams, tvirtinantiems, kad „Facebook“ suteikia galimybę politiniams lyderiams, įskaitant prezidentą Donaldą Trumpą, skleisti dezinformaciją.

M.Zuckerbergas teigė, kad bendrovės politika – kuri neapima politinių kalbų ar skelbimų tikrinimo, – grindžiama ilgamete laisvos raiškos tradicija.

„Nemanau, kad didžioji dalis žmonių norėtų gyventi pasaulyje, kuriame galėtų skelbti tik dalykus, kuriuos technologijų įmonės vertintų kaip šimtaprocentinius“, – kalbėjo verslininkas.

„Nemanau, kad būtų teisinga, jog demokratinėje santvarkoje privačios įmonės cenzūruotų politikus ar naujienas“, – pridūrė jis.

M.Zuckerbergas patvirtino, kad „Facebook“ gali pašalinti politinių lyderių ar kitų asmenų paskelbtą turinį, kai mano, kad jis gali padaryti „žalos“.

Tačiau jis pridūrė: „Kai nėra visiškai aišku, ką daryti, manau, kad turėtume rinktis didesnes saviraiškos galimybes.“

Pastaruoju metu „Facebook“ patiria vis didesnį spaudimą kovoti su dezinformacija ir kartu yra D.Trumpo ir kitų asmenų kaltinama politiniu šališkumu.

M.Zuckerbergas, kurio kalba apibūdinta kaip „pokalbis apie laisvą raišką“, teigė, kad vis dar vertina „Facebook“ ir kitas socialines platformas kaip teigiamą jėgą, nes jos suteikia daugiau žmonių „galimybę pasisakyti“.

„Galimybė laisvai kalbėti yra svarbiausia kovoje už demokratiją visame pasaulyje“, – pareiškė jis.

M.Zuckerbergas teigė, kad palankiai vertina naujus reglamentus, susijusius su technologijų platformomis, tačiau perspėjo nesiimti pastangų stiprinti Kinijos ar kitų bendrovių, nesilaikančių tokių pat laisvos saviraiškos vertybių, internetines ekosistemas.

„Dar visai neseniai interneto taisykles beveik kiekvienoje šalyje už Kinijos ribų apibrėžė amerikiečių platformos, pasižyminčios stipriomis laisvos raiškos vertybėmis“, – pažymėjo „Facebook“ vadovas.

„Tačiau nėra jokių garantijų, kad šios vertybės nugalės“, – pridūrė jis.

M.Zuckerbergas pažymėjo, kad „Facebook“ priklausančią programėlę „WhatsApp“ naudoja aktyvistai ir protestuotojai, o kinų sukurta programa „TikTok“ cenzūruoja informaciją apie protestus.

„Ar tokio interneto mes norime?“ – klausė M.Zuckerbergas.

M.Zuckerbergas teigė, kad priimant bet kokį reglamentą reikia nepamiršti atviros raiškos vertės tuo metu, kai Kinija siekia „eksportuoti“ savo interneto versiją.

„Nors mes galime nesutarti dėl to, kur tiksliai nubrėžti liniją konkrečiais klausimais, bent jau galime nesutikti“, – sakė jis.

„Jei kitų šalių platformos nustatys taisykles, mūsų diskursas bus apibrėžtas visiškai kitokiu vertybių pagrindu“, – įspėjo „Facebook“ vadovas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:09
04:46
07:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min