2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
01 02 /16:45

Maskva: Rytų Ukrainoje per smūgį žuvo 63 Rusijos kariai

Per ukrainiečių smūgį prieš kompleksą Rusijos kontroliuojamame Ukrainos Makijivkos mieste žuvo 63 rusų kariai, pirmadienį pranešė Rusijos gynybos ministerija.
Per smūgį žuvo 63 Rusijos kariai
Per smūgį žuvo 63 Rusijos kariai / „Reuters“/„Scanpix“

„Dėl keturių raketų su didelės sprogstamosios galios kovine galvute smūgio į laikiną dislokacijos punktą žuvo 63 Rusijos kariai“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime.

Ukrainos kariuomenė, kuri kol kas neprisiėmė atsakomybės, nurodė, kad Maskvos kontroliuojamoje rytinėje Donecko srities dalyje Makijivkoje žuvo beveik 400 rusų karių.

„Žuvusių kariškių giminėms ir artimiesiems bus suteikta visa būtina pagalba ir parama“, – teigė ministerija.

Ji nenurodė, kada įvyko išpuolis, tačiau manoma, kad Ukrainos pajėgos smogė tuo metu, kai Rusijos kariai pasitiko Naujuosius metus.

Ukrainos naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad Naujųjų metų išvakarėse smogta profesinei mokyklai Makijivkoje, Donecko srityje; ten įrengtoje bazėje buvo mobilizuotųjų, specialiųjų pajėgų karių, artileristų ir ryšininkų.

Remiantis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų strateginės komunikacijos valdybos pranešimu, dėl „neatsargaus elgesio su šildymo prietaisais“ žuvo apie 400 rusų karių ir dar 300 buvo sužeisti.

Šis rusų pareiškimas buvo itin retas pranešimas apie jų nuostolius Ukrainoje.

Kremliaus kritikai kaltina Rusijos valdžią menkinant nuostolius mūšio lauke Ukrainoje.

Rusijos karo tinklaraštininkai teigė, kad dėl smūgio Makijivkoje galėjo žūti keli šimtai karių.

Buvęs Rusijos separatistų lyderis Igoris Strelkovas sakė, kad pranešimą apie smūgį gavo sausio 1 dieną apie 1 val. nakties vietos (0 val. Lietuvos) laiku.

Anot jo, šimtai žmonių žuvo ir buvo sužeisti, ir pridūrė, kad Ukrainos kariuomenė smogė objektui, kuriame buvo laikomi mobilizuoti kariai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min