Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 27, 16:15 Atnaujinta 2022 06 27, 16:18

Maskvoje Lietuvos diplomato automobilis išpaišytas Z raidėmis

Lietuvos ambasados Rusijoje patarėjas konsuliniais klausimais Ugnius Labutis socialiniuose tinkluose paskelbė kelias nuotraukas, kuriose matyti jo automobilis su ant variklio dangčio, durelių ir langų nupiešta Z raide.
Z raidėmis apipaišytas Lietuvos diplomato automobilis
Z raidėmis apipaišytas Lietuvos diplomato automobilis / Nuotr. iš U.Labučio „Facebook“ paskyros

Nuotraukų prieraše diplomatas pažymėjo, kad automobilis buvo paliktas saugomoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Jis nenurodė, kur ji yra.

Kaip BNS pirmadienį nurodė Užsienio reikalų ministerija, į įvykio vietą buvo iškviesti Rusijos policijos pareigūnai, kurie vietoje užfiksavo šį faktą ir atliks oficialų tyrimą.

„Dėl šio įvykio bus išsiųsta nota Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijai. Tai ne pirmas atvejis, kai tokia simbolika išpaišomi Europos Sąjungos diplomatų automobiliai“, – rašoma ministerijos komentare.

Nuo Kremliaus karo Ukrainoje pradžios raidė „Z“ tapo šią invaziją į kaimyninę šalį palaikančiųjų simboliu.

Rusijos gynybos ministerija kovo pradžioje aiškino, kad ant karinės technikos rašomas simbolis „Z“ reiškia „Za pobedu“ („Už pergalę“).

Pastaruoju metu suaktyvėjo Rusijos propagandinės atakos prieš Lietuvą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nematomas karas: kuo rizikuoja Rusijos vairuotojai, klijuojantys ant stiklo raidę Z?

Nuo birželio antros pusės Lietuva nebeleido tranzitiniams traukiniams ir sunkvežimiams iš Rusijos, gabenantiems prekes, kurioms ES taiko sankcijas dėl karo Ukrainoje, važiuoti per jos teritoriją. Maskva apkaltino Vilnių Kaliningrado srities transporto „blokada“ ir pagrasino imtis atsakomųjų veiksmų, jei apribojimai nebus panaikinti.

Nuo savaitgalio Lietuvos valstybės institucijų ir verslo interneto tinklus atakuoja su Rusija siejami programišiai, teigiantis, kad tai kerštas už Kaliningrado tranzitą.

Daugiau skaitykite čia: Lietuvos institucijas ir verslą atakavę Rusijos programišiai: tai kerštas už Kaliningrado tranzitą

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min