Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 23d. 15:48

Meksikoje jau dviem popiežiams dirbęs dailidė laukia Pranciškaus

Popiežius Pranciškus
„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus

Dailidė Agustinas Parra Echauri jau dirbo dviem popiežiams, o dabar jo žmonės pluša drožinėdami kėdes ir altorių popiežiui Pranciškui, kuris į Meksiką turi atvykti vasario mėnesį.

Šis 55 metų verslininkas yra tarp kelių dailidžių, kuriems buvo pavesta pagaminti baldus ir kitus daiktus pontifiko vizitui, truksiančiam nuo vasario 12 iki 17 dienos.

„Mums tai didelė staigmena, vadinasi, būsime dirbę trims popiežiams. Mes tuo labai didžiuojamės“, – sakė A.Parra Echauri.

Į A.Parrą Echauri, kuris dirba mūriniame pastate Sapopane, esančiame netoli Gvadalacharos miesto šalies vakaruose, Katalikų Bažnyčios pareigūnai pirmiausia kreipėsi dėl 1999 metais įvykusio popiežiaus Jono Pauliaus II vizito.

Mums tai didelė staigmena, vadinasi, būsime dirbę trims popiežiams. Mes tuo labai didžiuojamės.

Atlikti darbai Bažnyčios pareigūnams patiko, nes jis vėl buvo pasamdytas rengiantis popiežiaus Benedikto XVI 2012 metų vizitui.

Dabar A.Parros Echauri meistrai dailina ir puošia aštuonis daiktus, kurie bus panaudoti per Pranciškaus pirmąjį vizitą Meksikoje – šalyje, kuri pagal joje gyvenančių katalikų skaičių yra antra pasaulyje po Brazilijos.

Trijų minimų popiežių skonis skiriasi. Jonui Pauliui II buvo kuriami barokiški ir renesansiški auksuoti daiktai, Benediktui XVI – modernesni daiktai su lygia, balta apdaila.

Pranciškus, kuris buvo pramintas „neturtingųjų popiežiumi“, įkvėpė A.Parrą Echauri sukurti kuklesnius daiktus.

„Apdaila bus labai paprasta, kažkas barokiška... Labai lengva ir paprasta, bet elegantiška“, – sakė A.Parra Echauri, kurio dirbtuvėse prikrauta daugybė paveikslų religine tematika, medinių šventųjų ir angelų skulptūrų.

Gaminamos trys kėdės: popiežiui, prezidentui Enrique Penai Nieto ir pirmajai poniai Angelicai Rivera, jų susitikimui Nacionaliniuose rūmuose Meksike.

A.Parrai Echauri taip pat buvo užsakyti Vatikano ir Meksikos herbai, altorius ir pora paveikslų.

„Žinojimas, kad kuriame kažką, kuo naudosis Šventasis Tėvas, pripildo mus džiaugsmo, to negaliu apsakyti žodžiais“, – sakė jis.

Trys popiežiai, trys nuotraukos

A.Parros Echauri dirbtuvėse gaminami paveikslai bei statulos kunigams ir kitiems žmonėms, bet dabar čia visas dėmesys skiriamas būsimam popiežiaus vizitui.

Vienoje pastato pusėje moteris kalinėja Vatikano herbą, kitur vyras drožinėja kėdės nugarėlę.

„Kiekvienam daiktui reikia laiko ir visiško atsidavimo. Kantrybė ir rūpestingumas, kuriuos tam skiriame, atsispindi galutiniame produkte“, – sakė A.Parra Echauri.

Jis parodė dvi nuotraukas savo kabinete, kurių vienoje jis yra įamžintas nusilenkęs prieš Joną Paulių II, o kitoje – spaudžiantis ranką Benediktui XVI. Jis nori ir trečios nuotraukos – su Pranciškumi.

„Tikiuosi, jam patiks darbas ir aš galėsiu pasveikinti jį, ir pamatyti jį iš arti, kad mes galėtume nusifotografuoti, – sakė jis. – Jei tai bus įmanoma, ji pateks ant šios sienos“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min