Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 27d. 09:05

Meksikoje tikriausiai nuo kiaulių gripo mirusių žmonių skaičius padidėjo iki 103 (atnaujinta 16.21 val., nuotraukos)

Mokyklos dėl pavojaus buvo uždarytos.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mokyklos dėl pavojaus buvo uždarytos.

Meksikai paskelbus, kad tikriausiai nuo kiaulių gripo šalyje mirusių žmonių skaičius padidėjo iki 103, pasaulio sveikatos apsaugos pareigūnai pirmadienį suintensyvino kovą su šia liga, o Jungtinės Valstijos paskelbė nepaprastąją visuomenės sveikatos padėtį.

 Meksikai paskelbus, kad tikriausiai nuo kiaulių gripo šalyje mirusių žmonių skaičius padidėjo iki 103, pasaulio sveikatos apsaugos pareigūnai pirmadienį suintensyvino kovą su šia liga, o Jungtinės Valstijos paskelbė nepaprastąją visuomenės sveikatos padėtį.

Meksikos sveikatos apsaugos ministras Angelis Cordova sekmadienį vakare per televiziją paskelbė, kad įtariamų ir patvirtintų mirties nuo kiaulių gripo atvejų skaičius padidėjo iki 103 ir kad dėl šio protrūkio į ligoninę paguldytų žmonių skaičius yra maždaug 400.

Šeštadienį paskelbtas mirties nuo kiaulių gripo atvejų – patvirtintų ir tikėtinų – skaičius buvo 81.

Tuo tarpu dėl kiaulių gripo stebimų žmonių skaičius nuo 1 324 padidėjo iki 1 614, nurodė ministras.

Visoje šalyje didėja panika, o vyriausybė perspėja gyventojus vengti kontaktų vieniems su kitais.

„Taip, gana tikėtina, kad šis virusas evoliucionuos“, – Ženevoje žurnalistams sakė PSO generalinio direktoriaus pavaduotojo sveikatos apsaugos, saugumo ir aplinkos klausimais pareigas einantis Keiji Fukuda.

Jungtinės Valstijos tikrins iš tų rajonų, kuriuose yra ligos židinių, atvykstančius žmones, sekmadienį sakė teritorinio saugumo sekretorė Janet Napolitano.

JAV sveikatos apsaugos aukšto rango pareigūnas pirmadienį perspėjo, kad pavojingos atmainos kiaulių gripo virusas, dėl kurio Meksikoje mirė turbūt daugiau kaip 100 žmonių, Jungtinėse Valstijose gali nulemti „daugiau sunkių atvejų“ ir net mirčių.

Įtariami atvejai taip pat tiriami Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje, o Kanadoje buvo patvirtinti šeši nauji užsikrėtimo atvejai.

Meksikoje tūkstančiai žmonių gatvėse nešioja chirurgines kaukes, o prezidentas Felipe Calderonas paragino piliečius laikytis rimties ir bendradarbiauti su valdžia, kad būtų sustabdytas viruso plitimas.

Sostinė Meksikas sekmadienį atrodė ištuštėjęs, nes 20-čiai mln. jo gyventojų buvo nurodyta vengti masinių susibūrimų.

Varžybos 105 tūkst. vietų futbolo stadione „Aztec“ buvo žaidžiamos be žiūrovų, parduotuvėse buvo smarkiai perkamas maistas ir vanduo buteliuose, nes žmonės rengėsi kelias dienas niekur neiti iš namų.

„Ieškodami kiaulių gripo atvejų, matome (vis) daugiau kiaulių gripo atvejų. Tikimės pamatyti (dar) daugiau kiaulių gripo atvejų“, – per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose sakė Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) vadovo pareigas einantis Richardas Besseris.

Pasak jo, jau yra aštuoni patvirtinti susirgimo šia liga atvejai Niujorko mieste, septyni – Kalifornijoje, du – Teksase, du – Kanzase ir vienas – Ohajuje.

Prezidentas Barackas Obama atidžiai stebi kiaulių gripo protrūkį ir nurodė imtis „labai aktyvaus, agresyvaus ir koordinuoto atsako“, žurnalistams sakė Baltųjų rūmų patarėjas teritorinio saugumo klausimais Johnas Brennanas.

Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) pareigūnai perspėjo, kad šį protrūkį sukėlęs naujos atmainos virusas, kuris tikriausiai atsirado sąveikaujant žmogaus ir paukščių gripo virusams, užkrėtusiems kiaules, gali mutuoti toliau.

„Taip, gana tikėtina, kad šis virusas evoliucionuos“, – Ženevoje žurnalistams sakė PSO generalinio direktoriaus pavaduotojo sveikatos apsaugos, saugumo ir aplinkos klausimais pareigas einantis Keiji Fukuda.

PSO jau rekomendavo visoms šalims „intensyvinti stebėjimą dėl neįprastų į gripą panašios ligos ir sunkaus plaučių uždegimo protrūkių“.

Pasaulio bankas paskelbė apie 205 mln. dolerių (535 mln. litų) paskolą Meksikai kovoti su šiuo virusu, įskaitant iš karto skiriamus 25 mln. dolerių, kad būtų galima „įsigyti vaistų ir medicininės įrangos (ligos protrūkiams) aptikti ir diagnozuoti“, sakė Meksikos finansų ministras Agustinas Carstensas.

„Šis virusas aiškiai turi pandemijos potencialą“, – šeštadienį perspėjo PSO generalinė direktorė Margaret Chan.

Azijos sveikatos apsaugos pareigūnai taip pat skambina pavojaus varpais, nes atrodo, kad šis virusas išplito į Naująją Zelandiją.

Viso regiono, kuriame pastaraisiais metais buvo pagrindiniai SARS ir paukščių gripo epidemijų židiniai, vyriausybės sustiprino patikrinimus oro uostuose ir paragino žmones būti budrius dėl naujo gripo simptomų.

Dešimt Naujosios Zelandijos moksleivių, kurie neseniai lankėsi Meksikoje, serga gripu ir tikriausiai yra užsikrėtę kiaulių gripo virusu, sekmadienį paskelbė sveikatos apsaugos ministras Tony Ryallas. Tai pirmi įtariami šios ligos atvejai regione, kuriame iš viso gyvena daugiau kaip trys milijardai žmonių.

Testai pagaliau parodė, kad du į ligoninę Australijoje paguldyti iš Meksikos atvykę žmonės su gripo simptomais kiaulių gripu neserga, pirmadienį pranešė pareigūnai.

Kolumbijoje stebimi devyni iš Meksikos atvykę žmonės, kuriems reiškiasi gripo simptomai, o Ispanija, nuogąstavimams didėjant ir Europoje, sekmadienį tikrino visus keleivius, atskrendančius iš Meksikos ir vykdė testus dėl aštuonių įtartinų susirgimo atvejų.

Pirmasis įtariamas kiaulių gripo atvejis Artimuosiuose Rytuose yra susijęs su 26 metų izraeliečiu, kuris grįžo iš Meksikos ir buvo paguldytas į ligoninę Natanijoje, sakė ligoninės pareigūnai.

Rusija uždraudė mėsos importą iš Meksikos, devynių kitų Lotynų Amerikos valstybių ir kelių JAV valstijų, sakė premjero Vladimiro Putino atstovas.

Kaip nurodo PSO, kiaulės per praėjusį šimtmetį buvo siejamos su dviejų naujų ligų pasirodymu, kurių protrūkiai virto pandemijomis.

Jei kiaulė tuo pačiu metu užsikrečia žmogaus ir paukščių gripo virusais, jos organizme tų dviejų rūšių virusai gali sąveikauti – taip gali atsirasti nauja, pavojingesnė atmaina.

Pirmadienį viena pareigūnė pranešė, kad du žmonės Australijoje buvo paguldyti į ligoninę, kai grįžus iš Meksikos jiems pasireiškė į gripo panašūs simptomai, tačiau atlikus tyrimus nustatyta, kad mirtinu kiaulių gripu jie neserga.

Prancūzijos gydytojai taip pat nustatė, kad keturi neseniai iš Amerikos grįžę asmenys, kurie buvo įtariami užsikrėtę kiaulių gripu, iš tikrųjų šia liga neserga.

Trims iš keturių asmenų sekmadienį buvo pranešta, kad jie naujuoju pavojingu virusu neužsikrėtę, o pirmadienį R.Bachelot sakė Prancūzijos radijui RTL, kad ketvirtasis asmuo taip pat susirgo „įprastu gripu“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min