15min be reklamos
2022 09 08, 14:03

Memfyje per šaudynes žuvo keturi žmonės, įtariamasis suimtas

Trečiadienį Memfyje per kelias valandas trukusias šaudynes vienas vyras nužudė mažiausiai keturis žmones, o dar tris sužeidė.
Šaudynės Memfyje
Šaudynės Memfyje / „Scanpix“/AP nuotr.

Po šaudynių greitai automobiliu bandęs sprukti vyras buvo sulaikytas, pranešė šio JAV miesto policija.

Pareigūnai nustatė, kad įtariamasis yra 19 metų Ezekielis Kelly, ir sakė, kad jis buvo sulaikytas su dviem ginklais savo transporto priemonėje maždaug 21 val. vietos (ketvirtadienį 4 val. Lietuvos) laiku.

„Memfio policijos departamentas ir Šelbio apygardos šerifo biuras (E.Kelly) sulaikė be incidentų“, – per spaudos konferenciją sakė Memfio policijos viršininkė Cerelyn Davis.

E.Kelly įtariamas trečiadienį iškart po vidurnakčio nužudęs savo pirmąją auką, o po pietų ir ankstyvą vakarą šaudęs į žmones Tenesio mieste, sakė C.Davis.

Pasak policijos, buvo mažiausiai aštuonios skirtingos nusikaltimo vietos, įskaitant automobilių vagystes ir šaudynes vietinėje parduotuvėje, o E.Kelly savo veiksmus kartais transliavo tiesiogiai internetu.

„Ezekielis Kelly vedė gyvą transliaciją „Facebook“ platformoje, kai pradėjo šaudyti parduotuvėje“, – sakė C.Davis.

Kol vyko susišaudymai, valdžios institucijos išleido įsakymą slėptis namuose, taip faktiškai uždarydami kai kurias miesto dalis.

Jungtinėse Valstijose reguliariai vyksta masinės šaudynės ir kitoks smurtas panaudojant ginklus, tačiau Kongresas neskuba priimti griežtų ginklų kontrolės įstatymų, nes šiuo klausimu vieningos nuomonės nėra.

Remiantis Ginkluoto smurto archyvo duomenimis, 2022 metais per masines šaudynes ir žudynes JAV žuvo mažiausiai 490 žmonių. Per tą patį laikotarpį per incidentus, susijusius su ginklais, žuvo 14 050 žmonių, neįskaitant savižudybių.

„Esu piktas. Pykstu dėl (aukų) ir dėl mūsų piliečių, kurie dėl savo saugumo turėjo slėptis namie, kol šis įtariamasis buvo sugautas“, – po trečiadienio šaudynių sakė Memfio meras Jimas Stricklandas.

„Taip mes negalime gyventi, ir tai nepriimtina“, – teigė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min