-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mianmaro chunta: dialogas su Aung San Suu Kyi „nėra neįmanomas

Dialogas tarp Mianmarą valdančių kariškių ir nuverstos lyderės Aung San Suu Kyi dėl galimybių užbaigti kruviną krizę, įsiplieskusią po pernai įvykusio karinio perversmo, „nėra neįmanomas“, penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė vienas chuntos atstovas.
Aung San Suu Kyi
Aung San Suu Kyi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ši Pietryčių Azijos valstybė tebėra apimta sumaišties po pernai vasarį įvykusio pučo. Chunta kaunasi su etninių sukilėlių grupuotėmis bei dešimtimis besikuriančių „Liaudies gynybos pajėgų“ kuopelių, o šalies ekonomika tebėra pakrikusi.

Kariškiai laiko 77 metų Aung San Suu Kyi beveik visiškai izoliuotą nuo išorinio pasaulio. Neseniai ji iš namų arešto buvo perkelta į vienutę kalėjime.

Chunta nuverstai lyderei yra iškėlusi virtinę bylų, dėl kurių ji gali būti nuteista kalėti daugiau kaip 150 metų.

„Politikoje nėra nieko neįmanoma“, – AFP sakė chuntos atstovas Zawas Minas Tunas, kai buvo paklaustas, ar chunta galėtų užmegzti dialogą su Aung San Suu Kyi, kad išspręstų dabartinę krizę.

„Negalime sakyti jog tai [derybos su Aung San Suu Kyi) yra neįmanomos“, – pridūrė jis.

„Kelios šalys“ jau paragino chuntą pradėti dialogą su Nobelio taikos premijos laureate, pažymėjo Zawas Minas Tunas, bet daugiau detalių neatskleidė.

Diplomatinės pastangos, vadovaujamos Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN), kuriai priklauso ir Mianmaras, iki šiol nesustabdė kraujo liejimo.

Praeitais metais blokas susitarė dėl „penkių punktų konsensuso“, bet chunta jį daugiausiai ignoravo.

ASEAN pasiuntinys, Kambodžos užsienio reikalų ministras Prakas Sokhonnas trečiadienį antrąsyk apsilankė Mianmare, siekdamas inicijuoti dialogą tarp chuntos ir jos oponentų.

Jis ketvirtadienį susitiko su chuntos vadovu Minu Aungu Hlaingu, o penktadienį – su kelių partijų atstovais kariuomenės pastatytoje sostinėje Neipide, sakė chuntos atstovas.

Chunta nurodė, kad pasiuntiniui nebus leista aplankyti Aung San Suu Kyi.

„Išpildėme viską, ko ji prašė dėl savo sveikatos ir gyvenimo sąlygų“, – teigė Zawas Minas Tunas, turėdamas omenyje Aung San Suu Kyi naująsias gyvenimo sąlygas kalėjime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius