-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mianmaro chuntai nepritariantys programišiai surengė atakų prieš vyriausybės tinklapius

Programišiai ketvirtadienį atakavo Mianmaro vyriausybės tinklapius, protestuodami prieš kariuomenės įvykdytą perversmą, chuntai tebemėginant numalšinti šalyje kilusį maištą interneto išjungimu ir mobilizuojant karius.
Protestuotojai Mianmare
Protestuotojai Mianmare / „Scanpix“/AP nuotr.

Ankstesnę dieną tūkstančiai žmonių visoje šalyje išėjo į gatves protestuoti prieš generolus, šio mėnesio pradžioje nuvertusius civilinės lyderės Aung San Suu Kyi vyriausybę.

Programišių grupės „Myanmar Hackers“ veiksmai sutrikdė tokių institucijų kaip Centrinis bankas, valstybinis transliuotojas MRTV, Uostų administracija bei Maisto ir vaistų administracija svetainių, taip pat šalies kariuomenės propagandinio puslapio veikimą.

„Kovojame už teisingumą Mianmare, – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė kolektyvas. – Tai tarsi masinis žmonių protestas vyriausybės tinklalapiuose.“

Valstybinis laikraštis „New Light of Myanmar“ taip pat patvirtino, kad kariuomenės svetainės buvo „užpultos“ ir kad trečiadienį jos lėtai veikė.

Kibernetinio saugumo ekspertas Mattas Warrenas iš Australijoje įsikūrusio Karališkojo Melburno technikos instituto (RMIT) mano, kad tokiais veiksmais tikriausiai siekiama pritraukti visuomenės dėmesį.

„Jų vykdomos atakos būtų paslaugų teikimo trikdymas ar tinklapių darkymas. Tai vadinama įsilaužėlių aktyvizmu“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

„Poveikis tikriausiai bus ribojo masto, bet jiems pavyksta didinti informuotumą“, – pridūrė ekspertas.

Anot „NetBlocks“ – Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios organizacijos, stebinčios interneto ribojimus visame pasaulyje, šalyje jau ketvirtą naktį iš eilės apie vidurnaktį (20 val. 30 min. Lietuvos laiku) buvo smarkiai varžoma interneto prieiga.

Organizacijos duomenimis, ryšio srautas sumažėjo net iki 21 proc. įprasto lygio ir buvo atkurtas praėjus aštuonioms valandoms, prieš darbo dienos pradžią.

„Tokia praktika kenkia visuomenės saugumui ir sunkmečiu sukelia sąmyšį, baimę ir nerimą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė „NetBlocks“.

Blokuojami keliai

Vairuotojai Jangone antrą dieną iš eilės blokavo kelius mašinomis, atidarydami variklio dangčius ir apsimesdami, kad jų transporto priemonė sugedo, kad saugumo pajėgos negalėtų judėti didžiausiu Mianmaro miestu.

Per ketvirtadienio ryto tiesiogines transliacijas buvo rodomi autobusai ir automobiliai, palikti prie aplink tiltą Šiaurės Dagone, kol protestuotojai skandavo: „Nesilankykite biure, palikite jį. Prisijunkite prie pilietinio nepaklusnumo judėjimo.“

„Mums reikia JAV kariuomenės, kad išgelbėtume savo padėtį“, – buvo užrašyta transparanto, kurį laikė tradicinius drabužius dėvėjęs vienuolis.

Dešimtys policininkų patruliavo netoli Miainingonės sankryžos, vairuotojams taip pat užblokavus kelius.

„Darome tai, norėdami sukelti sunkumų policijai. Jeigu ji ateina ir yra padėtis tampa šiek tiek įtempta, mes išvykstame“, – sakė vienas 30 metų taksistas.

Tūkstančiai protestuotojų užplūdo pagrindines sankryžas, skanduodami šūkius policininkams ir rodydami judėjimo už demokratiją pasiskolintą trijų pirštų gestą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius