Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 17d. 14:58

Migrantai jėga veržėsi per Vengrijos sieną – norėjo keršyti policijos pareigūnams

Migrantų keliami neramumai Vengrijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Migrantų keliami neramumai Vengrijoje

„Nekenčiu tavęs, Vengrija“, rankoje laikydamas akmenį sušuko vienas pabėgėlis iš Irako Husseinas, puldamas Vengrijos pareigūną Serbijos pasienyje.

Tokiu būdu jis reiškė nepasitenkinimą dėl Budapešto sprendimo uždaryti sienos perėją migrantams, kurie kerta šalį, kad pasiektų turtingesnes Vakarų Europos šalis, ypač Vokietiją ir Švediją.

„Yalla!“ (Pirmyn!), drąsindami vienas kitą rėkė jauni migrantai, kurie svaidė asfalto gabalus į policijos pareigūnus ir, nepaisydami aštraus ašarinių dujų kvapo, veržėsi į Vengrijos teritoriją.

Kiek atsitraukę jie vėl trindamiesi nuo dujų paraudusias akis naujomis jėgomis mėgindavo tęsti pradėtą šturmą.

Galiausiai po daugiau nei valandą trukusių susirėmimų trečiadienį vėlų vakarą dešimtims migrantų vis dėlto pavyko prasiveržti pro Vengrijos riaušių policijos pareigūnus iš Serbijos pusės.

Jie sudraskė užtvarą, kirtusią du į Vengriją vedančius kelius, ir veržėsi toliau, pasiruošę susiremti su policijos pareigūnais, kurie atsitraukė maždaug 50 metrų ir atsakė leisdami ašarinių dujų granatas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Migrantų keliami neramumai Vengrijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Migrantų keliami neramumai Vengrijoje

Vengrijos vyriausybė pranešė, kad „per susirėmimus su migrantais“ buvo sužeista 14 pareigūnų, tačiau daugiau informacijos apie incidentą nepateikė. Vienas serbų šaltinis paminėjo, kad keli sužeistieji buvo ir tarp migrantų.

Pabėgėliai, daugiausia iš Artimųjų Rytų, įskaitant Siriją ir Iraką, iš pažiūros, ne tiek veržėsi kirsti Vengrijos teritoriją, kiek suvesti sąskaitas su policijos pareigūnais, užkirtusiais jiems kelią į turtingas Europos Sąjungos šalis.

Pabėgėliai, daugiausia iš Artimųjų Rytų, įskaitant Siriją ir Iraką, iš pažiūros, ne tiek veržėsi kirsti Vengrijos teritoriją, kiek suvesti sąskaitas su policijos pareigūnais, užkirtusiais jiems kelią į turtingas Europos Sąjungos šalis.

Tai pirmas toks incidentas po to, kai pirmadienio naktį Budapeštas uždarė savo sieną su Serbija. Maždaug už 50 metrų nuo susirėmimų vietos Walidas, trečią dešimtį einantis siras iš Damasko, bandė išsiaškinti padėtį savo telefonu naršydamas internete.

„Habibi (Mano drauge!), – kreipėsi jis į naujienų agentūros AFP žurnalistą. – Ar pavojinga bandyti patekti į Vokietiją per Kroatiją? Prašau, nemeluok man“.

Vis dėlto daugiau nei 300 migrantų trečiadienį nusprendė pasiekti šiaurinę Europą per Kroatiją, apeidami Vengrijos pasienio užtvarą. Temstant Vengrijos Reskės pasienio perėjoje vėl buvo ramu, tačiau riaušių policijos pareigūnai liko budėti savo vietose.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min