Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 07 17, 17:03

Migrantų krizes turėjo ir Suomija su Norvegija: ko gali pasimokyti Lietuva

Lietuvoje išaugus migrantų srautui, šalyje prisiminta, kad su iš dalies panašia situacija 2015–2016 metais susidūrė Suomija ir Norvegija, kai staiga išaugo iš Rusijos neteisėtai atvykstančių migrantų skaičius. Suomija tada sustiprino bendradarbiavimą su rusų pasieniečiais, o Norvegija pakeitė imigracijos taisykles ir ėmė tverti tvorą. 15min pasikalbėjo su šių šalių ekspertais, ar Lietuvai gali būti naudinga jų patirtis.
Migrantai Storskogo punkte Tik prenumeratoriams
Migrantai Storskogo punkte / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pastarosiomis savaitėmis išaugo neteisėtai Lietuvos sieną iš Baltarusijos kertančių asmenų skaičius. Šiuo metu jis siekia beveik 1,8 tūkst. ir yra 22 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus.

Išaugusį migrantų skaičių Lietuvos pareigūnai vadina režimo Minske suorganizuota operacija ar net hibridinio karo ginklu.

JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas Europai ir Eurazijos reikalams George'as Kentas interviu 15min situaciją Lietuvos pasienyje lygino su staiga išaugusiu migrantų srautu iš Rusijos į Suomiją ir Norvegiją 2015–2016 metais.

Suomių ir norvegų analitikai turi skirtingas nuomones, ar tai buvo Rusijos tyčia vykdoma operacija.

„Tai, kas dabar vyksta Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje, labai skiriasi nuo to, kas Rusijos ir Norvegijos pasienyje įvyko 2015 metais“, – 15min sakė norvegų politologas Arildas Moe, parengęs analitinę studiją apie išaugusį migracijos srautą Norvegijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min