Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 01, 15:38

Minske kalinamas S.Cichanouskajos vyras: Baltarusijos revoliucija savaime neužges

Lietuvoje apsistojusios Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos sutuoktinis tinklaraštininkas ir politinis kalinys Sergejus Cichanouskis politinę situaciją šalyje, kur tęsiasi protestai prieš Aliaksandrą Lukašenką, apibūdina kaip revoliuciją. Ji, anot S.Cichanouskio, savaime neišnyks.
Opozicijos mitingas prie Minsko areštinės, kurioje laikomas tinklaraštininkas Sergejus Cichanouskis
Opozicijos mitingas prie Minsko areštinės, kurioje laikomas tinklaraštininkas Sergejus Cichanouskis / „Scanpix"/TASS nuotr.

S.Cichanouskis iš kalėjimo davė trumpą interviu Vokietijos visuomeninio transliuotojo „Deutsche Welle“ naujienų rusų kalba interneto svetainei.

Kaip rašoma publikacijoje, Baltarusijos video blogeris, „Youtube“ kanalo „Šalis gyventi“ autorius gruodžio 30 dieną sugebėjo perduoti atsakymus į kelis „Deutsche Welle“ klausimus.

Jis pasidalino mintimis apie tai, kas vyksta Baltarusijoje.

Jau daugiau kaip pusmetį tinklaraštininkas yra sulaikytas dėl kaltinimų organizuojant ir rengiant veiksmus, šiurkščiai pažeidžiančius viešąją tvarką, trukdančius naudotis rinkimų teise ir kurstančius socialinę neapykantą.

Nori būti prezidentės vyru

Politinę situaciją Baltarusijoje, kur daugiau kaip keturis mėnesius nesibaigia protestai dėl prezidento rinkimų rezultatų, S.Cichanouskis apibūdina kaip revoliuciją.

„Baltarusijoje – žmogiškumo, pilietinės visuomenės ir teisingumo revoliucija. Revoliucija – tai procesas ir jis savaime neišnyks“, – sako tinklaraštininkas.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Aliaksandras Lukašenka
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Aliaksandras Lukašenka

Atsakydamas į klausimą, kodėl protestai taip ir nedavė norimo rezultato – A.Lukašenkos atsistatydinimo, S.Cichanouskis pažymi, kad Baltarusijoje buvo izoliuoti visi lyderiai, opozicijai „nukirsta galva“.

„Tačiau kiekviename kieme atsiras naujų lyderių. Tai, kaip plėtosis situacija, priklauso tik nuo mūsų žmonių“, – mano jis.

Tačiau kiekviename kieme atsiras naujų lyderių. Tai, kaip plėtosis situacija, priklauso tik nuo mūsų žmonių.

S.Cichanouskis žino apie rengiamą VI-ąją Baltarusijos liaudies susirinkimą.

„Jei kviečia į Baltarusijos liaudies susirinkimą, tai į jį reikia eiti visiems, ne tik A.Lukašenkos šalininkams“, – „Deutsche Welle“ sako jis.

Dabar Baltarusijos opozicijos lyderė yra S.Cichanouskio žmona buvusi kandidatė į prezidentus Sviatlana Cichanouskaja.

Jos tikslas – šalyje surengti naujus demokratinius rinkimus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sviatlana Cichanouskaja Berlyne
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sviatlana Cichanouskaja Berlyne

Nors iš pradžių pats S.Cichanouskis norėjo dalyvauti rinkimuose, dabartinėje situacijoje, kaip „Deutsche Welle“ sakė tinklaraštininkas, jis greičiau bus prezidentės vyras.

Pratęsė kalinimą

Kaip rašoma „Deutsche Welle“ naujienų rusų kalba interneto svetainės straipsnyje, tinklaraštininkas S.Cichanouskis gegužės mėnesį paskelbė apie ketinimus dalyvauti rugpjūčio 9 dieną vykusiuose Baltarusijos prezidento rinkimuose.

Tačiau centrinė rinkimų komisija atsisakė jį registruoti kandidatu, motyvuodama tuo, kad prašymo dalyvauti rinkimuose pateikimo metu jis buvo įkalintas – atliko administracinį areštą.

Vietoj to, jo žmona S.Cichanouskaja pateikė dokumentus registruoti iniciatyvinę grupę.

Baltarusijos centrinė rinkimų komisija pripažino ją kandidate į prezidentus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Protestai Baltarusijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Protestai Baltarusijoje

Gegužės 29 dieną Gardine vykusiame pikete, skirtame palaikyti S.Cichanouskają, S.Cichanouskis buvo sulaikytas.

Baltarusijos teisėsaugos institucijos apkaltino jį vykdant „grupinius veiksmus, kurie šiurkščiai pažeidžia viešąją tvarką ir yra susiję su akivaizdžiu nepaklusimu teisėtiems milicijos reikalavimams“.

Birželio 16 dieną tinklaraštininkui taip pat buvo iškelta baudžiamoji byla dėl kaltinimų trukdymu rinkimams, vėliau jis buvo apkaltintas socialinės neapykantos kurstymu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestas Baltarusijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestas Baltarusijoje

Baltarusijos žmogaus teisių gynėjai S.Cichanouskį ir kitus sulaikytus aktyvistus paskelbė politiniais kaliniais.

Pasak „Deutsche Welle“, lapkričio 30 dieną S.Cichanouskio advokatė Natalija Mackevič pranešė, kad tinklaraštininko sulaikymo terminas pratęstas trims mėnesiams.

Jos teigimu, bendras S.Cichanouskio arešto laikotarpis bus devyni mėnesiai ir turi baigtis 2021 metų vasario pabaigoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min