2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
01 04 /11:46

Mirė buvęs Rusijos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas R.Chasbulatovas

Rusijos valstybinė televizija pranešė, kad antradienį mirė buvęs Rusijos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Ruslanas Chasbulatovas – artimas buvusio Rusijos prezidento Boriso Jelcino sąjungininkas, 1993 metais tapęs jo priešininku.
Sutarties dėl Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos pasirašymo ceremonija
Ruslanas Chasbulatovas (stovi antras iš dešinės) per susitarimo dėl Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos pasirašymą. / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

Etninis čečėnas R.Chasbulatovas mirė savo namuose netoli Maskvos, sulaukęs 80 metų, sakoma televizijos pranešime, cituojant velionio giminaičius.

Žymus teisių gynėjas Aleksandras Čerkasovas sakė, kad R.Chasbulatovas mirė antradienį, tačiau mirties priežasties nenurodė.

Socialiniame tinkle „Facebook“ A.Čerkasovas parašė, kad R.Chasbulatovo palaikai bus nugabenti į jo gimtąjį Tolstoj Jurto kaimą Čečėnijoje.

R.Chasbulatovas buvo artimas B.Jelcino sąjungininkas paskutinėmis Sovietų Sąjungos gyvavimo dienomis.

1991 metais žlugus SSRS, tuometinis prezidentas B.Jelcinas R.Chasbulatovą paskyrė parlamento pirmininku ir abu jie kartu pasipriešino 1991 metų rugpjūčio pučui.

Tačiau B.Jelcinas ir R.Chasbulatovas greitai tapo politiniais varžovais, o šios kovos kulminacija buvo 1993 metų spalio maištas, kai B.Jelcinas pasiuntė tankų šturmuoti parlamento pastato.

Po šių įvykių R.Chasbulatovas buvo trumpam įkalintas. 1994 metais jam buvo suteikta amnestija, tačiau jo politinė karjera baigėsi.

„Jelcinas iš esmės sugriovė mano gyvenimą“, – 2014 metais R.Chasbulatovo žodžius citavo laikraštis „Argumenty i fakty“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min