15min be reklamos
2022 11 12, 22:27 Atnaujinta 2022 11 13, 12:45

Mirė iranietis, 18 metų pragyvenęs Paryžiaus oro uoste

Iranietis, kadaise 18 metų įstrigęs Paryžiaus oro uoste ir įkvėpęs Steveną Spielbergą sukurti filmą, kuriame vaidino Tomas Hanksas, šeštadienį mirė viename iš Charles'io de Gaulle'io oro uosto terminalų, pranešė oro uosto atstovas.
Mehranas Karimi Nasseri
Mehranas Karimi Nasseri / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Mehranas Karimi Nasseri mirė dėl natūralių priežasčių oro uosto 2F terminale šeštadienį prieš pat vidurdienį, pareiškė atstovas naujienų agentūrai AFP.

Prancūzijoje jis iš pradžių pateko į imigracijos spąstus – negalėjo patekti į Prancūzijos teritoriją, o Prancūzijos pareigūnai negalėjo jo išsiųsti niekur kitur, nes jis neturėjo dokumentų, kurie iš jo buvo pavogti. Tačiau galiausiai jis apsiprato savo neįprastoje gyvenamojoje vietoje ir palaipsniui išgarsėjo – ir šalyje, ir užsienyje.

Neįprasta M.Karimi Nasseri istorija sudomino Holivudo režisierių S.Spielbergą ir įkvėpė jį sukurti 2004 metais pasirodžiusį filmą „Terminalas“, kuriame vaidino T.Hanksas ir Catherine Zeta-Jones.

T.Hanksas šioje juostoje vaidino vyrą, kuris įstrigo Niujorko Johno Kennedy oro uoste po to, kai jo šalyje įvyko revoliucija.

Išleidęs didžiąją dalį pinigų, gautų už filmą, M.Karimi Nasseri prieš kelias savaites grįžo į oro uostą, pranešė oro uosto atstovas.

Jo daiktuose buvo rasti keli tūkstančiai eurų.

1945 metais Irano Chuzestano provincijoje gimęs M.Karimi Nasseri oro uoste „apsigyveno“ 1988 metų lapkritį. 1999-aisiais jam buvo suteiktas pabėgėlio statusas ir teisė pasilikti Prancūzijoje.

„Nesu visiškai tikras, ką noriu daryti, ar likti oro uoste, ar išvykti, – pareiškė jis po to, kai jam buvo suteikta teisė gyventi Prancūzijoje. – Turiu dokumentus, galiu pasilikti čia, manau, pirma turėčiau kruopščiai išnagrinėti visas galimybes ir tik po to spręsti.“

Tąkart jis iš oro uosto neišvyko.

„Jis nebenori išvykti iš oro uosto, – tuomet sakė jo advokatas Christianas Bourguet. – Jam baisu išvykti.“

M.K.Nasseri oro uoste gyveno iki 2006 m., kai buvo paguldytas į ligoninę dėl ligos. Vėliau jis gyveno nakvynės namuose už pinigus, gautus už filmą.

Prieš kelias savaites M.K.Nasseri grįžo į 2F terminalą, kur ir mirė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min