TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė sukilėlis, sučiupęs Muamarą Kadhafį

N-18
Kovotojai Muamarą Kadhafi sučiupo gyvą, tačiau netrukus jis mirė neaiškiomis aplinkybėmis.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kovotojai Muamarą Kadhafi sučiupo gyvą, tačiau netrukus jis mirė neaiškiomis aplinkybėmis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prancūzijoje mirė vienas iš Libijos sukilėlių Omranas Shaabanas, pernai spalio mėnesį sučiupęs Libijos diktatorių Muamarą Kadhafį.

Agentūra „Al Jazeera“ praneša, kad Omranas Shaabanas mirė vienoje Prancūzijos ligoninių. Ten jis buvo gydomas po to, kai 2012 m. liepą jį pagrobė ir žiauriai kankino Libijos diktatoriaus šalininkai, keršiję už Kadhafio mirtį.

22-ejų metų Shaabanas palaidotas rugsėjo 25-ąją Misratoje (Libija).

Palaidotas kaip didvyris

Visuotinis nacionalinis kongresas, kurį remia Libijos valdžia, pavadino velionį kankiniu. Jis buvo laidojamas kaip didvyris: karstas, pridengtas Libijo vėliava, buvo pastatytas stadione į kurį plūdo tūkstančiai norinčių atsisveikinti.

Libijos valdžia išleido įsakymą sugauti kovotojus, kankinusius Omraną ir jį sužeidusius. O jo brolis Validas, vadovaujantis kariuomenės būriui, pats žada atkeršyti už brolio mirtį, kaip pažymi AFP.

Sukilėlio Omrano Shaabano vaidmuo Kadhafi sugavimo istorijoje buvo nustatytas išplitus šio brutalaus įvykio nuotraukoms ir filmuotai medžiagai. Po visą pasaulį išplitusioje medžiagoje Omranas Shaabanas įamžintas šalia diktatoriaus. Vėliau Kadhafis buvo be teismo nužudytas.

Sukilėlis mirė negavęs premijos

Sukilėlio artimųjų teigimu, jis su trim bičiuliais buvo pagrobtas 2012 m. liepą. Nelaisvėje sukilėlis praleido 50 dienų, o po derybų kartu su dviem kolegomis buvo išlaisvintas. Ketvirtojo sukilėlio likimas nežinomas.

Shaabano artimieji teigia, kad nuo šautinių žaizdų buvo paralyžiuotos jauno žmogaus kojos. Jo kūne liko daugybiniai kankinimų pėdsakai.

Įdomi detalė: Shaabano giminaičių teigimu, jie iki šiol negavo 800 tūkst. dolerių premijos, žadėtos už Kadhafio sugavimą.

Vaizdas N-18: Kadhafio sugavimo akimirkos iki šiol kelia šiurpą.

VIDEO: Full video of Gaddafi being tortured and killed-Gaddafi's last words and moments

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min