Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokytojas Rusijoje mokiniams: „Liberalizmas yra laisvė laukiniams“

Kabinetas Rusijos mokykloje
„Scanpix“ nuotr. / Kabinetas Rusijos mokykloje
Šaltinis: 15min
3
A A

Rusijos mokyklose – nauja mada. Mokytojai vis dažniau kelioms minutėms užverčia vadovėlius ir ima pamokslauti, kaip negerai palaikyti kovos su korupcija vėliavnešį Aleksejų Navalną. Vieną tokių pamokslų pavyko nufilmuoti, rašo „The Moscow Times“.

Stovėdamas prieš klasę, vienintelis kabineto suaugusysis paaugliams, remiantiems A.Navalną, aiškina, kad jie yra buki, patriotizmo stokojantys kvailiai, kurie nesuvokia, kokį prakeiksmą Rusijai gali nulemti jų pilietinis aktyvumas.

Vienas mokinių nufilmavo mokytojo tiradą ir įkėlė ją į internetą, tad dabar ir visas pasaulis gali susipažinti, kaip Rusija, staiga suvokusi, kad jaunimui beveik du dešimtmečiai gyvenimo su Vladimiro Putino režimu galėjo ir apkarsti, bando skubiai taisyti padėtį.

Filmuota medžiaga – iš vidurinės mokyklos Tomske. Mieste, kur neseniai ir vienas universiteto profesorius išpeikė studentus, dalyvavusius praėjusio sekmadienio protestuose.

Mokytojas, kurio pavardė neskelbiama, mokiniams pradėjo piktai aiškinti apie liberalizmą ir vaikus vadinti „fašistais“, „tėvynės išdavikais“ bei „anglosaksų liokajais“.

„Aš esu vyresnis už jus, mano statusas aukštesnis, – griaudėjo pedagogas. – Jūs norite laisvės, ar taip? Liberalai suteikė laisvę visokiems laukiniams.

VIDEO: Mokytojo Rusijoje pamokslas mokiniams apie liberalizmą

Liberalizmas yra laisvė laukiniui, kuris išsivystęs tiek, kiek gyvulys – tada sakoma, kad kokia nors šiukšlė yra lygi itin dvasingai asmenybei. Toks liberalizmo pavojus! Žmonės nėra lygūs. Nusikaltimas, kai lygios teisės suteikiamos 5-mečiui, 14-mečiui ir 80-mečiui. Liberalizmas žmoniją veda į pragarą.“

Kai mokiniai pradėjo sarkastiškai atsikirtinėti mokytojui, jis perėjo prie grasinimų ir įspėjo klasę, kad liberalus teis Dievas.

„Daug žmonių taip galvoja, tikrai daug. Bet šioje šalyje garsiai jie to nepasako“, – aiškino mokytojas.

Internete paviešintame įraše girdėti, kaip tada atsiliepia vienas mokinių, kuris atkerta: „Tai kalbėkime teisybę.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min