Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 25d. 10:17

Moteris parbloškė popiežių ant Šv.Petro bazilikos grindų prieš Kalėdų nakties mišias (atnaujinta 12.35 val., video)

Senyvas prancūzų kardinolas Roger Etchegaray vežamas į ligoninę po išpuolio
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Senyvas prancūzų kardinolas Roger Etchegaray vežamas į ligoninę po išpuolio
Viena moteris puolė ant popiežiaus Benedikto XVI, kai jis ketvirtadienį vėlai vakare Šv.Petro bazilikoje ėjo celebruoti Kalėdų nakties mišių, ir parbloškė jį ant žemės.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip raudoną nertinį su gobtuvu vilkinti moteris peršoko apsauginį atitvarą ir metėsi prie 82 metų popiežiaus, kuris su auksiniu kryžiumi ėjo prie pagrindinio šventovės altoriaus tradicinės procesijos priekyje.

Iš priekio prišokusi moteris spėjo sugriebti Benedikto XVI liturginius apdarus ir griūdama pargriovė ant marmurinių Šv.Petro bazilikos grindų ir pontifiką.

Per kilusią sumaištį, kurios metu nutilo muzika ir pasigirdo maldininkų riksmai, ant žemės nuvirto dar keli žmonės, tarp jų silpnos sveikatos senyvas prancūzų kardinolas Roger Etchegaray, kuris buvo vos už kelių metrų nuo popiežiaus.

Šis žymus 87 metų hierarchas griūdamas susilaužė šlaunikaulį ir buvo išvežtas į ligoninę.

Pats popiežius per incidentą nenukentėjo ir atsistojęs po kelių akimirkų nuėjo vadovauti dviem valandoms trunkančioms pamaldoms tarsi nieko nebūtų įvykę.

Auksiniais ir baltais liturginiais apdarais vilkintis pontifikas savo Kalėdų nakties homilijoje pasmerkė savanaudiškumą, kuris „padaro mus savo interesų ir troškimų, atskiriančių mus vienas nuo kito, kaliniais“.

Dvasinis daugiau kaip milijardo katalikų lyderis sakė itališkai: „Konfliktai drasko pasaulį ir susitaikymo stokojama todėl, kad esame užsisklendę asmeniniame pasaulėlyje ir mums rūpi tik savo interesai ir nuomonės“.

Neprarado savitvardos

„Procesijos metu nestabilios psichikos asmuo peršoko atitvarą ir pargriovė Šventąjį Tėvą, – sakė Vatikano atstovas spaudai Ciro Benedettini. – (Popiežius) iškart atsistojo ir procesija tęsėsi.“

Vatikano atstovas spaudai Federico Lombardi apibūdino moterį kaip „nestabilios psichikos“ ir pridūrė, kad ji neva norėjusi apkabinti pontifiką.

Jis pridūrė, kad ta pati moteris bandė prisiartinti prie Benedikto XVI ir per praėjusių metų Kalėdų nakties mišias, tačiau tada jai nepavyko prasmukti pro apsauginį atitvarą.

F.Lombardi stengėsi nesureikšminti incidento: „Tai buvo užpuolimas, bet jis nebuvo pavojingas, nes ji nebuvo ginkluota.“

Jis taip pat gyrė popiežių, kuris pademonstravo „didelę savitvardą ir gebėjimą valdyti padėtį“.

Naujienų agentūra ANSA pranešė, kad moteris buvo suimta ir kad ją dabar apklausia Vatikano policija. Jos tapatybė nenurodoma.

Pirmas rimtas saugumo pažeidimas

Per popiežiaus Benedikto XVI pontifikatą, kuris prasidėjo 2005 metais, pasitaikė vos keli saugumo pažeidimai. Iš jų rimčiausias įvyko 2007 metais, kai vienas vokietis peršoko apsauginę tvorelę Šv.Petro aikštėje ir mėgino įlipti į automobilį, kuriame buvo popiežius.

Saugumo priemonės Vatikane buvo ypač sustiprintos, kai turkas Mehmetas Ali Agca 1981 metų gegužę Šv.Petro aikštėje paleido kulką į Benedikto pirmtaką Joną Paulių II ir vos nenušovė. Kalėdų nakties mišios saugumo požiūriu kelia dar daugiau problemų, nes per jas ir maldininkai, ir turistai gali prie popiežiaus prieiti arčiau nei įprasta.

Ketvirtadienio vakaro incidentas įvyko nepraėjus nė dviem savaitėms, kai psichinių problemų turintis vyriškis per mitingą Milane užpuolė Italijos ministrą pirmininką Silvio Berlusconi ir paleidęs į veidą suvenyrinį šio miesto katedros modelį sulaužė jam nosį, išmušė du dantis.

Užpuolimas pagrindinėje katalikų šventovėje, kuris akivaizdžiai sukrėtė Vatikano apsauginius ir pribloškė vyskupus, vėl vers ieškoti atsakymo į klausimą, kiek saugu popiežiui susitikti su žmonėmis viešumoje.

„Neįtikima, kad tai įvyko Šv.Petro bazilikoje, nes pastaraisiais metais saugumo užtikrinimas buvo gerokai sustiprintas“, – BBC sakė Anglijos ir Velso katalikų dvasinis vadovas Vestminsterio arkivyskupas Vincentas Nicholsas.

Nors lankytojai, kurie nori patekti į Šv.Petro baziliką, apžiūrimi ir patikrinami metalo detektoriumi, pačiame šventovės viduje saugumo, kurį užtikrina Vatikano apsauginiai su šveicarų gvardija, tvarka nėra itin griežta.

Pakeista Vatikano tradicija

Benediktas XVI buvo užpultas tuo metu, kai susirūpinimą dėl jo sveikatos sukėlė Vatikano sprendimas nusižengti tradicijai ir Kalėdų nakties mišias, dar vadinamas Bernelių arba Piemenėlių mišiomis, aukoti ne vidurnaktį, o dviem valandomis anksčiau.

Tačiau F.Lombardi pareiškė, kad Šventojo Tėvo sveikata yra „visiškai normali“ ir kad sprendimas, kuris buvo priimtas prieš kelias savaites, neturėtų kelti jokių nuogąstavimų.

„Tai tik praktinė atsargumo priemonė; nėra jokios priežasties baimintis ir nerimauti“, – anksčiau šį mėnesį sakė F.Lombardi.

Jis pridūrė, kad toks sprendimas buvo priimtas siekiant, kad „Kalėdos popiežiui taptų kiek mažiau varginančios, nes jam šiuo laikotarpiu tenka daug nuveikti“.

Dabartinio popiežiaus pirmtakas Jonas Paulius II reikalaudavo laikytis tradicijos Bernelių mišias pradėti aukoti vidurnaktį, nors į gyvenimo pabaigą kentėjo dėl daugelio negalavimų, ypač Parkinsono ligos.

2005 metais išrinktas Katalikų bažnyčios vadovas jau lankėsi Šventojoje žemėje, Afrikos šalyse, Turkijoje, Brazilijoje, Australijoje ir Jungtinėse Valstijose, tačiau kitais metais jo kelionių už Europos ribų neplanuojama.

Penktadienio rytą Benediktas XVI aukos Kalėdų mišias.

Atnaujinta 12.35 val. Popiežių parbloškusi moteris išvežta į ligoninę, pranešė Sky News.  Nurodoma, kad jai yra reikalingas gydymas. Taip pat pranešama, kad Susanna Maiolo turi dvi pilietybes – Šveicarijos ir Italijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:22
01:07
00:21

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min