TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Muamaro Kadhafi pajėgoms puolant Misratą žuvo 10 sukilėlių

Libijos sukilėliai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Libijos sukilėliai
Šaltinis: BNS
0
A A

Muamaro Kadhafi pajėgoms trečiadienį surengus ataką prieš trečią pagal dydį Misratos miestą Libijoje žuvo 10 sukilėlių ir 26 buvo sužeisti, telefonu agentūrai AFP pranešė sukilėlių atstovas.

Nuo 2 iki 3 tūkst. M.Kadhafi karių puolė šį Viduržemio jūros uostą iš pietų, vakarų ir šiaurės, sakė Hassanas al Galai.

Jie panaudojo „Grad“ raketas, tankus ir sunkiąją artileriją, tačiau sukilėlių pajėgos jiems neleido įeiti į miestą, sakė atstovas.

Pasak jo, NATO vadovaujamų pajėgų lėktuvai nesikišo, mūšis 18 val. (19 val. Lietuvos laiku) dar tebesitęsė.

Sukilėliai pasiekė svarbią pergalę gegužės 12 dieną, kai jiems pavyko sėkmingai nutraukti du mėnesius trukusią apsiaustį ir užimti Misratos oro uostą.

NATO operacija Libijoje tęsis iki pergalės, žada A.F.Rasmussenas

NATO šalys ketina operaciją Libijoje tęsti iki pergalingos pabaigos, tačiau antžeminės operacijos šalyje neplanuoja, pareiškė NATO generalinis  sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas po pasibaigusio Aljanso šalių gynybos ministrų posėdžio.

„Visi ministrai sutiko, kad mes darysime spaudimą tiek, kiek reikės, kad krizė būtų užbaigta“, – sakė jis.

Jis taip pat konstatavo, kad lyginant su operacijos pradžia, dabar pastebima didelė pažanga.

NATO generalinis sekretorius taip pat atmetė galimybę, kad bus surengta antžeminė karinė operacija Libijoje. „NATO karių Libijos žemėje nebus“, – sakė A.F.Rasmussenas.

Jis taip pat užsiminė, kad M.Kadhafi ir jo šalininkams ateities šalyje nėra, o pagrindinis vaidmuo Libijoje, kai neliks M.Kadhafi režimo, turėtų atitekti Jungtinėms Tautoms. Todėl, pasak NATO generalinio sekretoriaus, būtina iki to laiko parengti planą.

Ispanija pripažįsta Libijos sukilėlių tarybą, pareiškė UR ministrė

Ispanija pripažįsta Libijos sukilėlių suformuotą Laikinąją nacionalinę tarybą kaip teisėtą savo šalies atstovę, trečiadienį lankydamasi sukilėlių kontroliuojamoje rytinėje Libijos dalyje pareiškė Ispanijos užsienio reikalų ministrė Trinidad Jimenez.

Rusijos prezidento specialusis atstovas pareiškė patyręs teigiamų įspūdžių iš susitikimo su opozicija Bengazyje.„Atvykau čia patvirtinti, kad Laikinoji nacionalinė taryba yra vienintelė teisėta Libijos žmonių atstovė“, – sakė T.Jimenez žurnalistams sukilėlių sostine vadinamame Bengazyje.

Sukilėlių kontroliuojamus rytinius Libijos rajonus valdanti Taryba iš visų jėgų siekia tarptautinio diplomatinio pripažinimo ir finansinės paramos jau kelis mėnesius nesiliaujančiai kampanijai prieš M.Kadhafi režimą.

Jungtinės Valstijos, Prancūzija, Didžioji Britanija bei kitos užsienio valstybės siekia apsaugoti sukilėlius nuo M.Kadhafi pajėgų ir sustabdyti pastarųjų finansavimą bei aprūpinimą ginklais. Tuo tarpu sukilėliams šios valstybės siūlo savo pagalbą.

Laikinąją nacionalinę tarybą kaip tikrą šalies žmonės interesų atstovę jau yra pripažinusios Prancūzija, Italija, Kataras, Jordanija, o Jungtinės Valstijos siūlo sukilėliams atidaryti biurą Vašingtone.

Kremliaus atstovas Kaire susitiko su M.Kadhafi giminaičiu

Rusijos prezidento specialusis atstovas Afrikos klausimais Michailas Margelovas susitiko Kaire su M.Kadhafi pusbroliu Ahmedu, pranešė trečiadienį šaltinis Rusijos delegacijoje. Tačiau agentūros pašnekovas nekomentavo apie ką konkrečiai buvo kalbama susitikime.

„Tikriausiai susitikime su Kadhafi pusbroliu buvo kalbama apie padėtį Libijoje ir galimybes ją sureguliuoti, taip pat tikriausiai buvo išdėstyta Rusijos pozicija“, – sakė agentūros pašnekovas.

Vakar M.Margelovas susitiko Bengazyje su sukilėlių Laikinosios nacionalinės tarybos nariais.

Pats M.Margelovas sakė žurnalistams, kad šis jo susitikimas su M.Kadhafi pusbroliu nėra paskutinis. „Derybos su Ahmedu Kazzafu al Damu dar bus tęsiamos Kaire šiandien“, – pažymėjo jis.

Drauge M.Margelovas pabrėžė, kad ir opozicija, ir kita konflikto šalis suvokia, jog situacijos Libijoje neįmanoma išspręsti karinėmis priemonėmis.

Rusijos prezidento specialusis atstovas pareiškė patyręs teigiamų įspūdžių iš susitikimo su opozicija Bengazyje.

„Šie žmonės nelaukia keršto ir netrokšta nukirsti Kadhafi galvą. Vienintelis variantas, kuris jam nėra galimas visiems laikams, – tai variantas likti realiu Libijos vadovu“, – pareiškė M.Margelovas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min