Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muamaro Kadhafi sūnų Saifą sučiupę kovotojai nori jį teisti Libijoje

Muamaro Kadhafi sūnus Saifas al Islamas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Muamaro Kadhafi sūnus Saifas al Islamas
Šaltinis: BNS
0
A A

Libijos kovotojai, kurie sučiupo Muamaro Kadhafi sūnų Saifą, laikytą jo politiniu įpėdiniu, sekmadienį paskelbė, kad nori jį laikyti savo mieste, kol Libijoje bus sukurta teismų sistema, ir pareikalavo teisti jį pačioje Libijoje.

Saifą al Islamą Kadhafi Pietų Libijos dykumoje sučiupo kovotojai iš Vakarų Libijos kalnuose esančio Zintano miesto – buvusių sukilėlių, kurie suvaidino svarbų vaidmenį rugpjūtį užimant sostinę Tripolį, bazės. Diktatoriaus sūnus buvo atskraidintas į Zintaną, esantį 150 km į pietvakarius nuo Tripolio, kur yra laikomas slaptoje vietoje.

Zintano karinės tarybos pirmininkas pulkininkas Mohammedas al Khabashas sakė, kad jo kovotojai neketina perduoti Seif al Islamo Laikinajai nacionalinei tarybai (LNT) Tripolyje – laikinajai vyriausybei, kuri valdžią perėmė po 42 metus valdžiusio M.Kadhafi nuvertimo.

„Saifas al Islamas yra kaip ir bet kuris kitas vietos kalinys, ir mes laikysime jį Zintane, kol bus sukurta teismų sistema, be to, jis turi būti teisiamas Libijoje“, – žurnalistams sakė M.al Khabashas.

Šio diktatoriaus sūnaus, kuris kažkada buvo laikomas žmogumi, valdžioje pakeisiančiu tėvą, ieško Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) Hagoje, kuris jį yra apkaltinęs nusikaltimais žmoniškumui, įvykdytais, kai buvo slopinamas vasarį prasidėjęs sukilimas prieš režimą.

LNT teisingumo ministras Mohammedas al Alagi šeštadienį, po to, kai buvo sučiuptas Seif al Islamas, sakė, kad belaisvis netrukus bus pervežtas į Tripolį.

TBT prokuroras Luisas Moreno Ocampo šeštadienį žurnalistams sakė, kad kitą savaitę vyks į Libiją derėtis su LNT dėl to, kur vyks teismo procesas.

Pasak prokuroro, nors šalių vyriausybės turi pirmumo teisę teisti savo piliečius dėl karo nusikaltimų, pagrindinis jo tikslas yra užtikrinti teisingą Seif al Islamo teismą.

Zintano kovotojų pareiškimas kelia naujų klausimų dėl to, koks yra LNT autoritetas visoje šalies teritorijoje ir ar stiprios regionų grupuotės, turinčios savus ginkluotų kovotojų būrius, gali veikti autonomiškai net dėl svarbiausių nacionalinių interesų.

Papildyta 17.35 val. Libijos laikinoji nacionalinė taryba (LNT) pareiškė, kad atsisako perduoti Muamaro Kadhafi sūnų Hagos teismui. Anot „Sky News“, sekmadienį Saifo al islamo likimą sprendę laikinosios vyriausybės nariai balsavo „prieš“ tai, kad kalinys būtų perduotas tarptautiniam teismui.

Nuspręsta, kad Saifas turi stoti prieš teismą savoje tėvynėje, nes „nusikalto savo liaudžiai“. Tuo tarpu Tarptautinis teismas buvo išdavęs orderį M.Kadhafi sūnaus areštui už nusikaltimus prieš žmoniją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min