TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

M.Kadhafi pajėgos įžengė į Bengazį (atnaujinta 13.20 val.)

Libijos sukilėliai numušė karo lėktuvą virš Bengazio
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Libijos sukilėliai numušė karo lėktuvą virš Bengazio.
Šaltinis: BNS
0
A A

Libijos lyderiui Muammarui Kadhafi ištikimos pajėgos šeštadienį įžengė į Bengazį, pranešė „Al Jazeera“ televizija.

Pasak jos reporterio, vyriausybės pajėgos įsiveržė į miestą iš vakarų pusės.

Iš rytinio Libijos miesto Bengazio pranešama, kad šeštadienį paryčiais driokstelėjo keli sprogimai; šios sukilėlių sostinės gyventojai pasakojo girdėję praskrendant naikintuvą ir sakė, kad lyderio M.Kadhafi pajėgos puola miestą.

„Sprogimai prasidėjo apie 2 valandą vietos (ir Lietuvos) laiku. Kadhafi pajėgos juda į priekį – girdėjome, kad jos už 20 kilometrų nuo Bengazio, – pasakojo šio miesto gyventojas Farajas Ali. – Šaudo sausumos pajėgos. Matėme vieną lėktuvą.“

Libijos vyriausybė penktadienį paskelbė vienašališkai nutraukianti ugnį, kai Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba patvirtino neskraidymo zoną šioje Šiaurės Afrikos šalyje, tačiau Jungtinės Valstijos nurodė, kad šių paliaubų nesilaikoma.

Kitose Bengazio vietose sukilėliai pranešė apie susirėmimus ir M.Kadhafi pajėgų smūgius.

„Naikintuvai bombardavo kelią į oro uostą, taip pat suduotas aviacijos smūgis Abu Hadžio rajono pakraštyje“, – ligoninės darbuotojas ir sukilėlių šalininkas Mohammedas Dwo sakė naujienų agentūrai „Reuters“.

Pasak jo, įvyko susišaudymas tarp sukilėlių ir dviejų samdinių, kurie prasiskverbė į miestą ir vežė automobilyje dėžę rankinių granatų.

Abu vyrai, vilkėję civilinius drabužius, buvo nušauti; sukilėliai prie lavonų rado sukruvintus tapatybės dokumentus, rodančius, kad šie asmenys buvo Nigerijos piliečiai.

Sėdėjome čia ir buvome apšaudyti iš šio automobilio. Mes atsakėme ugnimi, o tada jis sudužo, pasakojo sukilėlių kovotojas Meri Dersi.

„Sėdėjome čia ir buvome apšaudyti iš šio automobilio. Mes atsakėme ugnimi, o tada jis sudužo“, – pasakojo sukilėlių kovotojas Meri Dersi.

Gyventojų savisaugos būrio narys Jamalas bin Nouras sakė „Reuters“, jog telefonu jam buvo pranešta apie vyriausybės pajėgų būrį, esą atplaukusį į miestą laivu, tačiau šios informacijos nebuvo įmanoma patvirtinti.

Bengazyje šiuo metu sklando įvairių gandų ir nuogirdų, kurių praktiškai neįmanoma patvirtinti dėl prastų ryšių.

Libijos sukilėliai numušė karo lėktuvą virš Bengazio

Virš Libijos sukilėlių bastiono, Bengazio, šeštadienį buvo numuštas karo lėktuvas, sakė AFP reporteriui vienas gyventojas.

Pasak jo, lėktuvą, kurio skrydžio virš miesto garsas nuaidėjo virš miesto prieš kelioliką minučių, staiga apėmė liepsnos, kurios plito iš dešinės užpakalinės lėktuvo dalies; lėktuvas netrukus nukrito į gyvenamąjį rajoną miesto pietuose.

Nugriaudėjo sprogimas, kritimo vietoje iškilo juodų dūmų stulpas. Tvirtinama, kad vyriausybės pajėgų lėktuvą numušė sukilėliai.

Tuo tarpu „Al Jazeera“ praneša, jog Bengazio centre krinta artilerijos sviediniai.

Libijoje sukilėliai gina Bengazį ir piktinasi Vakarų delsimu, o vyriausybė tvirtina, jog paliaubų laikomasi

M.Kadhafi ištikimos pajėgos šeštadienį įžengė į Bengazį, pareiškė sukilėlių atstovas, o „Reuters“ liudininkai tvirtina matę bent vieną sprogimą miesto centre netoli sukilėlių vadavietės.

„Reuters“ korespondentai praneša, jog sukilėliai stato gelžbetonines užtvaras keliuose vedančiuose link teismo pastato, kuriame yra įsikūrusi Nacionalinė Libijos taryba.

Sukilėlių atstovas Khalidas al–Sayehas sakė agentūrai „Reuters“: „Jie įžengė į Bengazį iš vakarų. Kur Vakarų pajėgos. Sakė, kad galėtų smogti per kelias valandas“.

Tuo tarpu Libijos užsienio reikalų viceministras Khaledas Kaimas sakė BBC radijui, kad visi vyriausybės pajėgų karo lėktuvai yra aerodromuose, paliaubų laikomasi.

„Visos Libijos karinės oro pajėgos neveikia, nes mes laikomės sprendimo“, – sakė jis interviu BBC dar prieš pasirodant pranešimams, jog sukilėliai numušė virš Bengazio skraidžiusį karo lėktuvą.

„Paliaubos yra tikros, patikimos ir tvirtos, – sakė Kh.Kaima. – Mes norime kuo greičiau priimti stebėtojus“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min