Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO misijos Libijoje pabaiga nepriklauso nuo Sirto miesto žlugimo

Sukilėliai Sirte
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sukilėliai Sirte
Šaltinis: BNS
0
A A

Muamaro Kadhafi gimtojo Sirto miesto kontrolės perėmimas bus svarbus įvykis Libijai, tačiau jis nenulems NATO oro pajėgų misijos pabaigos, antradienį pareiškė aukšto rango Aljanso pareigūnas.

NATO karinio komiteto pirmininkas admirolas Giampaolo Di Paola sakė, kad  naujosios vadovybės pajėgoms perėmus šio miesto svarbiausių objektų kontrolę, M.Kadhafi šalininkai pasidarė kaip į „kampą įspraustas žvėris“.

„Kalbant apie įniršusį žvėrį, jis kausis iki pabaigos, – sakė G.Di Paola NATO būstinėje. – Viena vertus, taip, mane nustebino jų sugebėjimas priešintis, nors iš kitos pusės, jie neturi kito pasirinkimo.“

Laikinosios nacionalinės tarybos (LNT) pajėgos antradienį užėmė policijos būstinę, o praėjusią savaitę perėmė miesto konferencijų centro, universiteto miestelio ir pagrindinės ligoninės kontrolę.

M.Kadhafi pajėgoms teliko tik dar vienas bastionas – pietinis Bani Valido miestas, iš kurio dėl kovų buvo priversti bėgti taikūs gyventojai.

„Su kiekviena diena padėtis abiejuose miestuose, Sirte ir Bani Valide, darosi vis mažiau ir mažiau palanki besipriešinančioms pajėgoms“, – sakė G.Di Paola.

LNT pajėgų rytiniame Sirto fronte vadas Wissamas bin Ahmidas antradienį sakė, kad jo kovotojai jau netoli pergalės visame mieste, bet nerimaujama dėl civilių saugumo.

„Liko apie porą kvadratinių kilometrų, kad būtų išvaduotas visas miestas, – sakė jis. – Dar yra priešo snaiperių. Tačiau labiausiai mums rūpi mieste likusios šeimos, kurios bijo išeiti iš savo namų, kai snaiperiai tebešaudo.“

Pasak italų admirolo, LNT pergalė Sirte „bus svarbus momentas“, bet NATO užbaigs savo misiją tik tada, kai civiliams nebegrės joks pavojus ir LNT bus pajėgi užtikrinti visos šalies saugumą.

Žlugus Sirtui, kai kurios sąjungininkės norės užbaigti šešių mėnesių misiją, tačiau kitos laikosi nuomonės, kad Aljansas gali užbaigti operacijas tik įsitikinęs visos Libijos saugumu, sakė vienas NATO diplomatas.

Nors pastarosiomis savaitėmis NATO oro pajėgų operacijų Libijoje labai sumažėjo, praėjusią savaitę NATO gynybos ministrai pažadėjo tęsti M.Kadhafi ištikimų pajėgų bombardavimą tol, kol jos kels pavojų taikiems gyventojams.

Pasak G.Di Paolos, bet koks sprendimas užbaigti Aljanso operaciją „Unified Protector“ („Suvienytas gynėjas“) bus suderintas su LNT ir Jungtinėmis Tautomis (JT), suteikusiomis jai mandatą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min