Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO neužbaigs operacijos Libijoje Muamaro Kadhafi suėmimu

Andersas Foghas Rasmussenas
„Scanpix“ nuotr. / Andersas Foghas Rasmussenas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Galimas Libijos lyderio Muamaro Kadhafi suėmimas nereikš, kad baigėsi NATO operacija Libijoje, pareiškė NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas.

„Galimas Kadhafi suėmimas – tai ne lemiamas šio sprendimo priėmimo aspektas, nors, žinoma, tai svarbu“, – sakė jis pirmadienį spaudos konferencijoje Briuselyje.

Pasak jo, NATO nesistengia sučiupti ar sunaikinti M.Kadhafi. „Paskiri asmenys, tarp jų ir Kadhafi, nėra mūsų operacijos Libijoje tikslas“, – pažymėjo A.F.Rasmussenas ir patikslino, kad NATO pagrindinis tikslas yra civilių gyventojų gynimas.

NATO generalinis sekretorius  dar pareiškė, jog Aljanso operacija Libijoje baigsis, kai tik tam susidarys būtinos prielaidos, ir pareiškė viltį, kad tai įvyks jau greitai.

„NATO ir mūsų partneriai bus ten tiek, kiek tai bus būtina, ir nė minutės ilgiau. Kai mes nuspręsime, kad grėsmė praėjo, mes užbaigsime operaciją „Jungtinis gynėjas“, – sakė jis spaudos konferencijoje Briuselyje.

„Aš negaliu pasakyti konkrečios datos, bet tikiu, kad tai įvyks greitai“, – pridūrė A.F.Rasmussenas.

Jis pabrėžė, kad NATO operacijas tęs tol, kol Laikinoji nacionalinė taryba neįrodys, kad pajėgia apginti taikius gyventojus ir be Aljanso paramos, nurodoma BBC tinklalapyje.

Kaip pažymėjo NATO generalinis sekretorius, operacijai Libijoje būdinga tai, jog itin didelis dėmesys skiriamas tam, kad nebūtų aukų tarp taikių gyventojų.

„NATO vykdė Jungtinių Tautų mandatą itin atsargiai. Nė viena operacija jos istorijoje nebuvo vykdoma taip atsargiai, siekiant išvengti civilių gyventojų aukų“, – paaiškino jis.

Prancūzija be NATO žinios tiekė ginklus Libijos sukilėliams

Kaip pažymėjo NATO generalinis sekretorius, operacijai Libijoje būdinga tai, jog itin didelis dėmesys skiriamas tam, kad nebūtų aukų tarp taikių gyventojų.Prancūzija informavo savo partnerius NATO apie ginklų perdavimą Libijos sukilėliams po to, kai tai padarė, pareiškė NATO vadovas A.F.Rasmussenas, ragindamas Europos Sąjungos (ES) šalis prisidėti prie Libijos atstatymo.

„NATO nebuvo informuota apie tokį ginklų tiekimą. Šią informaciją gavome vėliau“, – spaudos konferencijoje Briuselyje pirmadienį sakė Aljanso vadovas.

„Kiek suprantu, šios operacijos (prancūziškų ginklų tiekimas) tikslas buvo apsaugoti civilius gyventojus nuo Kadhafi pajėgų puldinėjimų. Tačiau noriu dar kartą patikslinti – tai nebuvo NATO operacijos dalis“, – pažymėjo A.F.Rasmussenas.

Jis taip pat sakė, kad pritartų ES įsitraukimui į pagalbą Libijai.

M.Kadhafi režimo saugumo vadas kirto Nigerio sieną

Besislapstančio Libijos lyderio M.Kadhafi aplinkos pareigūnai, įskaitant jo vidaus saugumo pajėgų vadą Mansourą Daw, kirto Nigerio sieną, naujienų agentūrai AFP pranešė vienas tuaregas.

Maždaug dešimties kitų drauge atvykusių asmenų tapatybės kol kas nežinomos.

Į Nigerio šiaurinį Agadeso miestą juos atlydėjo vienas tuaregų sukilėlių lyderių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min