Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO tikslas – nužudyti Muamarą Kadhafi? Šį teiginį skubama paneigti

Muamaras Kadhafi
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Muamaras Kadhafi.
Šaltinis: 15min
0
A A

Aukštas JAV karinių pajėgų vadas Libijoje prasitarė, kad sąjungininkų tikslas – sunaikinti Muamarą Kadhafi. Nors Baltieji rūmai tvirtina ir visai ką kita – kad Kadhafi niekada nebuvo taikinys.

Šią žinią pranešė leidinys „Foreign Policy“, cituodamas JAV kongreso nar5..

Žurnalo duomenimis admirolas Samuelis Locklearas, vadovaujantis karinėms operacijoms Libijoje iš Neapolio, prieš mėnesį kalbėdamas su kongreso nariu Mike'u Turneriu prasitarė, kad operacijos tikslas – M.Kadhafi.

„JTO rezoliucija kalba apie tris punktus: blokadą, neskraidymo zoną ir gyventojų saugumą. Admirolas S.Locklearas  paaiškino, kad sąvoka „gyventojų saugumas“ buvo interpretuojama kaip leidimas sunaikinti kelis M.Kadhafi vadus ir patį Libijos diktatorių. Admirolas pasakė, kad „šiuo metu tai ir yra NATO misija“.

PAR vadovas neigia šią versiją

Pietų Afrikos Respublikos (PAR) prezidentas Jacobas Zuma sekmadienį sakė, kad Jungtinių Tautų (JT) rezoliucijoje, kuria NATO grindžia savo bombardavimo Libijoje kampaniją, neleidžiama keisti režimo ar įvykdyti politinio M.Kadhafi nužudymo.

„Tebesitęsiantis NATO ir jos sąjungininkų bombardavimas yra susirūpinimą keliantis dalykas, kurį iškėlė mūsų komitetas ir Afrikos Sąjungos (AS) asamblėja, nes 1973-iosios rezoliucijos intencija buvo apsaugoti Libijos žmones ir padėti humanitarinėms pastangoms“, – sakė J.Zuma.

„Intencija buvo ne sankcionuoti kampaniją dėl režimo pakeitimo ar politinio nužudymo“, – sakė jis per AS grupės Libijai įžangines derybas, rodo jo kalbos tekstas, kurį gavo AFP.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min