Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujam Europos Parlamentui ir toliau pirmininkaus Vokietijos socialdemokratas Martinas Schulzas

Socialistų kandidatas, Europos Parlamento pirmininkas Martin Schulzas
„Scanpix“ nuotr. / Europos Parlamento pirmininku vėl išrinktas Martinas Schulzas
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Strasbūre į pirmąją savo sesiją susirinko naujos sudėties Europos Parlamentas. Pirmiausia jis išsirinko savo pirmininką. Juo tapo Vokietijos socialdemokratas Martinas Schulzas, vadovavęs Europos Parlamentui ir iki šiol.

Buvo iškelti keturi kandidatai į šį postą: Socialistų ir demokratų frakcijos atstovas, dabartinis EP pirmininkas Martinas Schulzas (Vokietija), Europos konservatorių ir reformistų atstovas Sajjadas Karimas (Jungtinė Karalystė), Žaliųjų/Europos laisvojo aljanso atstovė Ulrike Lunacek (Austrija) ir Europos vieningųjų kairiųjų – Šiaurės šalių žaliųjų kairiųjų atstovas Pablo Iglesias (Ispanija).

Kiekvienas iš šių kandidatų pasisakė po penkias minutes. Po to paskelbtas slaptas balsavimas, kurio metu kiekvienas EP narys turėjo pažymėti norimą kandidatą popieriniame biuletenyje.

Kad būtų išrinktas EP pirmininku, kandidatas turi surinkti daugiau kaip 50 proc. visų galiojančių EP narių balsų. Pirmininkas renkamas dvejiems su puse metų.

Tie, kurie nori prekiauti su ES, turi laikytis įstatymų viršenybės, o ne stipriojo teisės prieš silpnesniuosius, – sakė išrinktasis Parlamento vadovas.

Eiropos Parlamento pirmininku išrinktas Vokietijos socialdemokratas M.Schulzas surinko pakankamai balsų, nors sesiją temdė euroskeptikų deputatų pasipriešinimas.

M.Schulzo, kuris pirmininkavo ir ankstesnės sudėties Europos Parlamentui, kandidatūrą per slaptą balsavimą palaikė 409 deputatai 721 vietų asamblėjoje.

Padėkojęs už pasitikėjimą, M.Schulzas pasidžiaugė sustiprėjusiu parlamentarizmu ES ir žadėjo, jog Europos Parlamentas „akylai stebės“ Europos Komisijos darbą. Jis priminė svarbias sritis, kuriose EP turės nemažai nuveikti.

Tai ir kova su nedarbu, lyčių lygybė, prieglobsčio politika, energijos tiekimo įvairinimas ir saugumo užtikrinimas, aplinkosauga, taip pat tarptautinių problemų sprendimas. Išrinktasis EP pirmininkas ragino europiečius negalvoti vien apie savo reikalus ir „spręsti problemas ten, kur jos kyla“. Jis taip pat ragino gerbti žmogaus orumą „nepriklausomai nuo jo lyties, odos spalvos ar gyvenimo būdo”. Paminėjęs Ukrainą, M. Schulz ragino neleisti kilti naujam karui Europoje.

„Tie, kurie nori prekiauti su ES, turi laikytis įstatymų viršenybės, o ne stipriojo teisės prieš silpnesniuosius“, – pridūrė išrinktasis Parlamento vadovas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min