Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 16d. 19:29

Naujasis Rusijos premjeras M.Mišustinas slepia brangų nekilnojamąjį turtą?

Michailas Mišustinas
„Scanpix“/AP nuotr. / Michailas Mišustinas

Rusijos prezidento Vladimiro Putino premjeru paskirtas Michailas Mišustinas prestižiniame Maskvos priemiestyje turi prabangaus nekilnojamojo turto, rašo tiriamosios žurnalistikos portalas „Proekt“.

Žinia, M.Mišustinas – jau ne tik nominuotas, bet ir paskirtas naujuoju Rusijos premjeru. Ligšiolinis Federalinės mokesčių tarnybos vadovas keičia nuo 2012-ųjų ministrų kabinetui vadovavusį Dmitrijų Medvedevą.

V.Putino sąjungininkai giria esą nepriekaištingos reputacijos technokratą, sugebėjusį modernizuoti nelanksčią Rusijos mokesčių administravimo sistemą. Tačiau „Proekt“, regis, rado abejonių keliančių dėmių M.Mišustino biografijoje.

Portalo teigimu, iki trečiadienio popietės, kai V.Putinas paskyrė M.Mišustiną premjeru, federaliniame registre jis kartu su žmona Vladlena 2001-2005 metais buvo pažymėti kaip 900 kvadratinių metrų ploto namo – 55 arų ploto teritorijoje – Rubliovkoje savininkai.

Šiuo metu už panašaus dydžio turtą prašoma per 600 mln. rublių (8,7 mln. eurų).

frend.org.ua nuotrauka/Prabangus namas Rubliovkoje (ne Mišustinų, – red.)
frend.org.ua nuotrauka/Prabangus namas Rubliovkoje (ne Mišustinų, – red.)

Tiesa, netrukus po to, kai V.Putinas nominavo M.Mišustiną premjeru, registre sklypo su namu savininku jau tapo „Rusijos Federacija“. „Proekt“ teigimu, taip paprastai elgiamasi norint nuslėpti tikruosius savininkus.

Portalas taip pat skelbia, kad tarp namo Rubliovkoje savininkų įrašyti du jau suaugę Mišustinų vaikai. Jiems formaliai priklauso ir butas Maskvoje, esantis vos už kelių žingsnių nuo Baltųjų rūmų – naujosios M.Mišustino darbovietės.

„Proekt“ pastebi, kad M.Mišustinas 2018-ųjų mokesčių deklaracijoje nurodė neturintis nekilnojamojo turto.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Michailas Mišustinas
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Michailas Mišustinas

„Stebėtina tai, kad Mišustinas, kuris kelerius metus dirbo versle (investicinėje kompanijoje UFG, – red.), neturi jokio nekilnojamojo turto – jei tikėtume jo deklaracija“, – parašė tinklalapis.

Savo ruožtu opozicijos aktyvistas Aleksejus Navalnas skelbia, kad M.Mišustino žmona Vladlena, kuri neužsiima jokiu verslu, per devynerius metus užsidirbo 789 mln. rublių (11,23 mln. eurų).

„20 iš pastarųjų 22 metų Mišustinas buvo „liaudies tarnas“. Tad kodėl jis toks velniškai turtingas?“ – paklausė A.Navalnas.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min