Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 12d. 06:06 , atnaujinta: 2018 kovo 12d. 12:01

Niujorke nukritus į upę sraigtasparniui žuvo penki žmonės

Niujorke į upę nukrito sraigtasparnis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Niujorke į upę nukrito sraigtasparnis

Niujorke sraigtasparniui sekmadienio vakarą nukritus į Rytų upę šalia Manhatano žuvo visi penki jo keleiviai, pranešė pareigūnai.

Raudonas sraigtasparnis, priklausantis turizmo verslo grupei „Liberty“, skraidino šešis žmones, įskaitant pilotą. Orlaivis nukrito į upę po 19 val. vietos (pirmadienį 1 val. Lietuvos) laiku šalia prabangaus Viršutiniojo Ist Saido rajono, ties 90-ąja gatve.

„Pilotas išsilaisvino, o kiti penki – ne“, – per trumpą spaudos konferenciją žurnalistams sakė ugniagesių departamento komisaras Danielis Nigro.

„Mums buvo pranešta, kad visi penki žmonės tvirtai prisisegę diržais – juos teko perpjauti ir nuimti“, – pridūrė jis.

Du žmonės iš karto buvo pripažinti mirusiais, sakė D.Nigro. Kiti trys buvo išvežti į ligoninę kritinės būklės.

„Narams prireikė šiek tiek laiko, kol ištraukė šiuos žmones. Jie dirbo labai greitai, kaip galėdami greičiau, – sakė D.Nigro. – Tai didžiulė tragedija.“ Narams trukdė stipri srovė ir žema vandens temperatūra.

Krantinėje buvę liudininkai pasakojo, kad sraigtasparnis triukšmingai skrido, staiga nukrito į vandenį ir greit paniro. Tačiau pilotas pasirodė paviršiuje, laikydamasis už automatiškai prisipučiančio avarinio plausto. Prie nelaimės vietos jau artinosi vilkikas, kuris ir išgelbėjo iš sraigtasparnio ištrūkusį pilotą, kiek vėliau atplaukė policijos valtys.

Į nelaimės vietą atskubėję narai ištraukė keleivius. Du žmonės iš karto buvo pripažinti mirusiais, pridūrė D.Nigro. Kiti trys buvo išvežti į ligoninę kritinės būklės.

Pirmadienį anksti ryte vienas Niujorko policijos departamento pareigūnas naujienų agentūrai „The Associated Press“ pranešė, kad šie trys žmonės irgi mirė.

„Liberty“ organizuoja apžvalginius skrydžius virš Jungtinių Valstijų finansų sostinės. Pasak policijos viršininko Jameso O'Neillo (Džeimso O'Nilo), šįkart orlaivį buvo išsinuomoję fotografai.

Avarijos priežastis kol kas neaiški, bet vietos žiniasklaida pranešė, kad pilotas prieš pat sraigtasparniui nukrentant pasiuntė nelaimės signalą ir paminėjo variklio gedimą.

Įvykį tiria Nacionalinė transporto saugumo valdyba.

„Vanduo šaltas. Sraigtasparnis skendo tikrai greitai“, – laikraščiui „New York Post“ pasakojo 66 metų Mary Lee. – Kai priėjome prie tos vietos, jo nebematėme. Jis jau buvo po vandeniu.“

23 metų Celia Skyvaril laikraščiui „Daily News“ sakė, kad matė žmogų ant geltono plausto, besišaukiantį pagalbos.

Viename vaizdo įraše, paskelbtame socialiniame tinkle „Twitter“, matyti, kaip raudonas sraigtasparnis smarkiai trenkiasi į vandens paviršių ir nuvirsta ant šono, o jo sraigtai plaka vandenį.

Virš Niujorko nuolat skraido daug sraigtasparnių su turistais, verslininkais, apie eismą pranešinėjančiais reporteriais, medikų komandomis ir kitais žmonėmis. Yra pasitaikę ir avarijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:17
00:44
00:10

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min