Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2022 01 03 /22:03

Niujorko generalinė prokurorė iškvietė duoti parodymus D.Trumpą ir jo vaikus

Niujorko valstijos generalinė prokurorė pirmadienį iškvietė buvusį JAV prezidentą Donaldą Trumpą ir jo du vyriausius vaikus duoti parodymus vykstant tyrimui dėl šios šeimos verslo praktikos, sakoma teismui pateiktuose dokumentuose. Generalinės prokurorės Letitios James biuras nurodė sieksiantis D.Trumpo, jo sūnaus Donaldo Trumpo jaunesniojo ir dukters Ivankos Trump parodymų ir dokumentų, susijusių su tyrimu dėl eksprezidento ir jo bendrovės „Trump Organization“ valdomo arba kontroliuojamo nekilnojamojo turto objektų vertės nustatymo.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Žinia, kad generalinė prokurorė sieks gauti buvusio prezidento parodymus, buvo paskelbta gruodį, bet pirmadienį teismo gauti dokumentai yra pirmoji viešai paskelbta informacija, jog tyrėjai taip pat nori apklausti Ivanką Trump ir Donaldą Trumpą jaunesnįjį.

Prognozuojama, kad Trumpai pateiks teismui prašymą atmesti šiuos šaukimus. Tai gali vesti į panašią teisinę kovą, kokia vyko praeitais metais, kai L.James biuras iškvietė duoti parodymus kitą D.Trumpo sūnų.

D.Trumpas praeitą mėnesį apskundė L.James, siekdamas, kad prokurorė nutrauktų tyrimą, kai ši pareikalavo, kad eksprezidentas sausio 7-ąją atvyktų liudyti. D. Trumpo ieškinyje, pateiktame federaliniam teismui, teigiama, kad tyrimas pažeidžia jo konstitucines teises ir yra „menkai tepridengtas mėginimas viešai apjuodinti Trumpą ir jo bendradarbius.“

Demokratė L.James jau ilgiau kaip dvejus metus aiškinasi, ar „Trump Organization“ klaidino bankus ir mokesčių pareigūnus apie savo turto vertę, išpūsdama ją, kad užsitikrintų paskolas palankiomis sąlygomis arba dirbtinai sumažindama, kad mokesčiai būtų mažesni.

Vykstant šiam procesui L.James biuro tyrėjai pernai apklausė D.Trumpo sūnų Ericą, vieną iš „Trump Organization“ vadovų. Generalinė prokuratūra kreipėsi į teismą, kad šaukimas E.Trumpui duoti parodyti būtų vykdomas, kai jo advokatai netikėtai atšaukė anksčiau suplanuotą susitikimą su tyrėjais.

Nors civilinis tyrimas yra atskiras nuo baudžiamojo tyrimo, vadovaujamo Manhatano apygardos prokuratūros, L.James biuras yra susijęs su jais abiem. Anksčiau šiais metais buvęs apygardos prokuroras Cyrusas Vance'as gavo jau seniai nekilnojamojo turto versle besisukančio milijardieriaus D.Trumpo mokesčių deklaracijas po daug metų trukusio bylinėjimosi, dukart pasiekusio JAV Aukščiausiąjį Teismą.

Prieš pasitraukdamas iš pareigų praeitų metų pabaigoje C.Vance'as įtikino naują didžiąją žiuri išnagrinėti surinktus įrodymus. Tuo metu jis pats sprendė, ar vykdant šį tyrimą turėtų būti iškelta naujų kaltinimų. Liepą kaltinimai mokesčių slėpimu buvo pateikti „Trump Organization“ ir jos ilgamečiam vyriausiajam finansininkui Allenui Weisselbergui.

A.Weisselbergas nepripažino savo kaltės, kad jis ir jo bendrovė vengė mokėti mokesčius už dosnius priedus, mokėtus įmonės vadovams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius