Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 26d. 15:06

Norvegijos tragedijos ironiškoji pusė: vienintelis Utojos salos policininkas buvo beginklis

Gedulas: Norvegijos princesė Mette Marit ir princas Haakonas
„Scanpix“ nuotr. / Gedulas: Norvegijos princesė Mette Marit ir princas Haakonas

Kasdien aiškėja vis daugiau Norvegijos tragedijos aplinkybių ir detalių. Pasaulio žiniasklaida pažėrė naujų faktų apie policijos darbą žvėriško sušaudymo Utojos saloje metu.

Laikraštis „Izvestija“ išsiaiškino, kad vienintelis saloje žudynių metu buvęs policininkas – 51-erių metų T.Berntsenas – nebuvo ginkluotas.

15min.lt jau rašė, kad šis pareigūnas – Norvegijos princesės Mette-Marit įbrolis.

Anksčiau buvo skelbta, kad svarbiausiu A.Behringo Breiviko taikiniu turėjo tapti buvusi Norvegijos premjerė Gro Harlem Brundtland. Tačiau ji išvyko iš salos likus pusvalandžiui iki tragedijos.

Tuomet įpykęs Andersas Behringas Breivikas, pasipuošęs policininko uniforma, pasirinko kitą taikinį. Jis pakvietė paauglius prieiti arčiau ir pradėjo šaudyti. Ironiška yra tai, kad Norvegijos gyventojai labai pasitiki policija. Todėl stovyklautojai klusniai vykdė Breiviko nurodymus.

Pranešama, kad policininkas T.Berntsenas, kuris buvo atsakingas už tvarką ir ramybę jaunimo stovykloje, išgirdęs šūvius puolė gelbėti vaikų. Jis žuvo vienas pirmųjų.

„Reuters“ primena, kad antradienį spaudos konferencijos metu Norvegijos Teisingumo ministras Knutas Storbergetas pagyrė policiją už „fantastišką“ darbą ir veiksmus po to, kai pasklido žinia apie dvigubą teroristinį aktą.

Tuo tarpu žiniasklaida kritikavo pareigūnus dėl itin lėtų veiksmų. A.Breivikas turėjo pakankamai laiko nušauti beveik 70 Utojos salos stovyklautojų, kol policija kapanojosi į salą skęstančia valtele.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min