15min be reklamos
2023 02 07, 14:37 Atnaujinta 2023 02 07, 16:04

Nuo žemės drebėjimo nukentėjusiose Turkijos provincijose paskelbta nepaprastoji padėtis

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį paskelbė trijų mėnesių trukmės nepaprastąją padėtį dešimtyje pietryčių provincijų, nukentėjusių nuo tūkstančius gyvybių nusinešusio žemės drebėjimo.
Vyras griuvėsiuose
Vyras griuvėsiuose / „Reuters“/„Scanpix“

Gelbėjimo ir atstatymo darbus izoliuotame regione netoli Sirijos apsunkino smarki žiemos audra, dėl kurios kai kurie keliai tapo nepravažiuojami ir sulėtėjo maisto ir pagalbos pristatymas.

R.T.Erdoganas teigė, kad bus imtasi įvairių priemonių, kad nukentėjusiose teritorijose netrūktų humanitarinės pagalbos darbuotojų ir finansinės pagalbos.

„Nusprendėme paskelbti nepaprastąją padėtį, kad užtikrintume, jog mūsų (gelbėjimo ir atstatymo) darbai būtų atlikti greitai“, – per televiziją sakė R.T.Erdoganas.

„Greitai užbaigsime su šiuo sprendimu susijusius prezidentinius ir parlamentinius procesus, apimsiančius 10 mūsų provincijų, kuriose įvyko žemės drebėjimas“, – sakė jis.

R.T.Erdogano vyriausybė socialiniuose tinkluose patiria vis didesnį spaudimą dėl, jo kritikų nuomone, lėto reagavimo į didžiausią per beveik šimtmetį Turkijoje įvykusį žemės drebėjimą.

Naujausiais duomenimis, per pirmadienį įvykusį 7,8 balo stiprumo žemės drebėjimą ir po jo sekusius požeminius smūgius Turkijoje žuvo 3 549 žmonės, o vyriausybės ir sukilėlių kontroliuojamose Sirijos dalyse – 1 602 žmonės.

R.T.Erdoganas teigė, kad jo vyriausybė į šią teritoriją nusiųs daugiau kaip 50 000 pagalbos darbuotojų ir skirs 100 mlrd. Turkijos lirų (4,9 mlrd. eurų) finansinę pagalbą.

Tai, kaip R.T.Erdoganas susitvarkys su didžiausia gamtos stichija per visą jo du dešimtmečius trunkantį valdymą, gali būti labai svarbu prieš gegužės 14 dieną vyksiančius įtemptus parlamento ir prezidento rinkimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min