Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 1d. 09:10

Nuversto Libijos lyderio Muamaro Kadhafi sūnus Saifas al Islamas ragina tęsti kovą su sukilėliais

Muamaro Kadhafi sūnus Saifas al Islamas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Muamaro Kadhafi sūnus Saifas al Islamas

Besislapstančio Libijos lyderio Muamaro Kadhafi sūnus Saifas al Islamas trečiadienį vienos arabų kalba transliuojančios televizijos paskelbtame garso įraše pareiškė, kad jis tebėra Tripolyje ir kad kova su sukilėliais tęsiasi.

„Kalbu su jumis iš vieno Tripolio priemiesčio, – jis sakė Damaske įsikūrusiai televizijai „al Rai“. – Norime patikinti Libijos žmones, kad tebesame čia. Pasipriešinimas tęsiasi, o pergalė jau arti.“

Prieš dešimt dienų „al Rai“ transliavo Saifo al Islamo tėvo pranešimą, kai Libijos valstybinė televizija pateko į sukilėlių rankas.

„Kiekvienas Libijos žmogus yra Muamaras Kadhafi, kiekvienas Libijos žmogus yra Saifas al Islamas... Kad ir kur susidurtumėte akis į akį su priešu, kaukitės su juo“, – nuversto lyderio sūnus sakė trečiadienį paskelbtame pranešime.

Jo tėvas taip pat slapstosi, bet sukilėlių lyderiai teigė esantys įsitikinę, kad jis tebėra Libijoje ir kad jie tikisi jį sučiupti.

Libijoje švenčiant pirmąją musulmonų šventojo pasninko mėnesio Ramadano pabaigą po 42 metus trukusio M.Kadhafi valdymo, Saifas al Islamas tvirtino, kad jo tėvas jaučiasi gerai ir tebekovoja.

„Mums viskas gerai. Vadovybė jaučiasi puikiai, ir vadas jaučiasi puikiai, – sakė jo sūnus. – Esame laimingi, geriame kavą ir arbatą su mūsų bendražygiais ir kovojame.“

Daugelio nuomone, M.Kadhafi galimai slapstosi savo gimtajame pajūrio mieste Sirte į rytus nuo Tripolio. Tačiau Saifas al Islamas savo garso pranešime perspėjo, kad sukilėliai nemėgintų pulti Sirto.

Esame laimingi, geriame kavą ir arbatą su mūsų bendražygiais ir kovojame, – tikina Saifas al Islamas Kadhafi.„Jie gali galvoti, kad mūšis dėl Sirto bus lengvas pasivaikščiojimas. Mieste yra 20 tūkst. ginkluotų vyrų, pasiruošusių kautis“, – jis sakė „al Rai“.

M.Kadhafi sūnui Saadi sukilėliai žada saugumą, jeigu jis pasiduos

Kitas nuversto Libijos lyderio M.Kadhafi sūnus Saadi nelinkęs pasiduoti, bet jeigu jis taip pasielgtų, jo saugumas būtų užtikrintas, trečiadienį nurodė vienas sukilėlių pareigūnas.

„Derybos su Saadi vyko iki vakar 20 val. Grinvičo (23 val. Lietuvos) laiku, – sakė sukilėlių karinės tarybos pirmininko pavaduotojas Mehdi Harati. – Jis nelinkęs pasiduoti, bet jeigu panorės tai padaryti, jo gyvybė bus saugi, jeigu Dievas panorės. Jeigu bus sudarytas susitarimas, jokių problemų nekils.“

Anksčiau Saadi Kadhafi sakė telefonu televizijai „al Arabiya“, kad jo „netrikdo“, jog sukilėliai vadovauja Libijai.

„Mūsų netrikdo, kad jie yra valdžioje – šie sukilėliai yra mūsų broliai, – pabrėžė jis. – Jeigu mano pasidavimas sustabdys kraujo liejimą, esu pasiruošęs pasiduoti šį vakarą.“

Libijoje suimtas buvęs užsienio reikalų ministras

Libijos sukilėliai trečiadienį suėmė vieną iš svarbiausių nuversto lyderio M.Kadhafi režimo veikėjų – užsienio reikalų ministrą Abdelati al Obeidi, pranešė vienas aukštas sukilėlių pajėgų vadas.

„Taip, Abdelati al Obeidi suimtas“, – sukilėlių karinės tarybos pirmininko pavaduotojas Mehdi Harati sakė žurnalistams sostinėje Tripolyje, tačiau daugiau detalių nepateikė.

„Girdėjome, kad jis buvo suimtas šiandien netoli Džanzuro (Tripolio vakarinio priemiesčio, – red. past.)“, – sukilėlių Laikinosios Nacionalinės Tarybos (LNT) atstovas spaudai Mohammedas Elkishas sakė naujienų agentūrai AFP.

Alžyro pozicija šiuo atveju „visiškai aiški ir neutrali. Mes atsisakome kištis į Libijos vidaus reikalus“.

A.al Obeidi Libijos diplomatijos vadovu tapo po to, kai ankstesnis užsienio reikalų ministras Mussa Kussa kovo 31 dieną pabėgo į Didžiąją Britaniją.

Daug aukšto rango Libijos pareigūnų nusigręžė nuo M.Kadhafi režimo, kai vasario viduryje šalį apėmė demonstracijos, peraugusios į pilietinį karą.

„M.Kadhafi prašė Alžyro suteikti jam prieglobstį, bet gavo neigiamą atsakymą“

 

Netekęs valdžios Libijos lyderis M.Kadhafi, sprendžiant iš visko, paprašė, kad Alžyro valdžia leistų jam pasislėpti šioje šalyje, bet gavo neigiamą atsakymą, rašo Alžyro laikraštis „El Watan“.

„Kadhafi mėgino susisiekti telefonu su Alžyro prezidentu, bet Abdelazizas Bouteflika nepanoro bendrauti su juo. Tad vienas prezidento patarėjų perdavė Libijos lyderiui, kad Buteflika negali su juo pasikalbėti“, – pareiškė šaltinis, artimas Alžyro vadovui.

Pasak jo, Alžyro pozicija šiuo atveju „visiškai aiški ir neutrali. Mes atsisakome kištis į Libijos vidaus reikalus“.

Laikraščio pašnekovas teigia, kad anksčiau Alžyro valdžia iš tikrųjų priėmė savo teritorijoje kai kuriuos M.Kadhafi giminaičius, bet iš pradžių šį klausimą suderino su Libijos sukilėliais.

„Aš galiu jus patikinti, kad visa tai buvo padaryta, gavus kai kurių Libijos laikinosios nacionalinės tarybos narių sutikimą. O dabar mes esame smarkiai kritikuojami, ir tai daro būtent LNT“, – paaiškino jis.

Šio žmogaus duomenimis, šiuo metu M.Kadhafi yra Libijos Gadamiso mieste, esančiame netoli sienos su Alžyru ir Tunisu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min