Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 22d. 15:50

„NY Times“: „Mus paliko“ – graikai kaltinami žiauria migrantų atgrasymo taktika

Nelegalūs migrantai 15MAX
„The New York Times“/Ivor Prickett nuotr. / Nelegalūs migrantai
Šlapios ir drebančios moterys su vaikai buvo ištrauktos į Turkijos patrulinį laivą pirmiausia. Paskui atėjo eilė vyrams ir vyresniems vaikams. Heliah Nazari, septynerių metų mergaitė, mūvinti dryžuotomis tamprėmis, paguldyta ant denio nevaldomai drebėjo. Šalimais vyresnė moteris žiaukčiojo į plastikinį maišelį.

„Jie spardė mus visus kojomis, net vaikus, moteris, vyrus – visus, – pasakojo savo istoriją 21 metų Ashrafas Salihas. – Jie nieko nesakė, tiesiog mus paliko. Jie visai nesielgė žmoniškai.“

Turkijos pakrančių apsaugos pareigūnai tai apibūdino kaip aiškų nelegalaus pabėgėlių grąžinimo išstumiant juos į jūrą pavyzdį – tokius veiksmus žurnalistai retai kada pamato, tačiau jie jau tapo įprasta pavojingo šių dviejų valstybių žaidžiamo katės ir pelės žaidimo dalimi.

Šio žaidimo epicentre atsiduria tūkstančiai migrantų, toliau bandančių kirsti jūrą ir iš Turkijos pasiekti Graikijos salas, kurios tampa jų vartais į Europą.

Praėjusiais metais nutrūkus abipusiam susitarimui Turkija ir Graikija vis dar ginčijasi, kaip kovoti su besitęsiančiu migrantų srautu, kuris plūsta vienu populiariausių kelių, naudojamų nuo pat masinės migracijos pradžios 2015 metais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company
Komentarai: 18

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min