Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 01 03, 19:00

„NY Times“: Naujas judėjimas Pietų Korėjoje – lauk tas feministes!

Pietų Korėjoje jie pasirodo kaskart, kai moterys susirenka protestuoti prieš lytinį smurtą ir diskriminaciją dėl lyties. Dešimtys jaunų vyrų, dažniausiai vilkinčių juodai, piktai kritikuoja aktyvistes, rėkdami ir skanduodami: „Paukšt! Paukšt!“ – pasak jų, mėgdžiodami garsą, kurį „tos bjaurios kiaulės feministės“ skleidžia vaikščiodamos.
Protestas prieš feminizmą Pietų Korėjoje Tik prenumeratoriams
Protestas prieš feminizmą Pietų Korėjoje / „The New York Times“/Woohae Cho nuotr.

„Lauk tas vyrų nekentėjas! – šaukia jie. – Feminizmas yra psichinė liga!“

Gatvėse tokius piketus būtų lengva ignoruoti kaip nereikšmingos kraštutinių pažiūrų grupelės retoriką.

Tačiau internete antifeministinės idėjos sustiprinamos, plačiai pasklinda ir randa didžiulę auditoriją, kurios pažiūros vis labiau skverbiasi į Pietų Korėjos visuomenę ir politiką.

Šie aktyvistai vyrai taikosi į bet ką, kas kvepia feminizmu – kartą jie privertė vieną universitetą atšaukti moters, kurią jie apkaltino sėjant nesantaiką, paskaitą. Jie šmeižia iškilias moteris, kritikuodami An San, triskart Tokijo olimpinių žaidynių aukso medalininkę, dėl trumpų plaukų.

Jie grasina įmonėms boikotu – pavyzdžiui, įtikino vieną kompaniją atsiimti reklaminius skelbimus, kuriuose vaizduojami nedidelį objektą griaužiantys pirštai. Esą taip išjuokiamas vyrų lytinių organų dydis.

Ir jie siekia palenkti savo pusėn vyriausybę, kurią laiko palankia feministėms – reikalauja iš kandidatų į prezidentus pažadėti reformuoti 20 metų veikiančią šalies Lyčių lygybės ir šeimos ministeriją.

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min