Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 18d. 08:43

Pabėgėlių krizė: Prancūzija siūlys per ES viršūnių susitikimą tartis dėl pagalbos Turkijai

Migrantai mėgina įsėsti į traukinius prie Kroatijos sienos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Migrantai mėgina įsėsti į traukinius prie Kroatijos sienos

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį sakė, kad per ateinančią savaitę vyksiantį specialų Europos Sąjungos viršūnių susitikimą sieks, jog būtų tariamasi, kaip padėti Turkijai išlaikyti pabėgėlius iš Sirijos savo teritorijoje, kol baigsis karas kaimyninėje šalyje.

ES turi „dirbti su Turkija“, kad „užtikrintų, jog tie, kurie yra Turkijoje, ten ir liktų; dirbtų ten ir turėtų visus jiems reikiamus išteklius, kad išlauktų, kol padėtis Sirijoje bus išspręsta“, F.Hollande'as sakė žurnalistams Modenos mieste po derybų su Italijos premjeru Matteo Renzi.

Pasak F.Hollande'o, ateinantį trečiadienį susitiksiantys ES lyderiai turėtų ne vien pažadėti pagalbą Turkijai, bet susitarti dėl „karštųjų taškų“ – prieglobsčio ieškotojų registravimo centrų – steigimo.

Prezidentas pridūrė, kad jie taip pat turi pasirūpinti, jog šalys, kuriose pabėgėliai randa prieglobstį prieš nuspręsdami išvykti į Europą, „gautų daug didesnę pagalbą“.

Jau ketverius metus besitęsiantis karas Sirijoje privertė daugiau negu 4 mln. žmonių palikti savo šalį. Beveik pusė jų pasitraukė į Turkiją; daugiau negu 1 mln. pabėgėlių gyvena Libane, o dar beveik 630 tūkst. – Jordanijoje.

Kelionės iš Turkijos į Graikiją per Egėjo jūrą tapo vienu iš pagrindinių maršrutų tūkstančiams pabėgėlių ir migrantų, norinčių pradėti naują gyvenimą Europos Sąjungoje.

Daugelis jų kilę iš Sirijos, Irako ir Afganistano, o kiti atvyksta iš Afrikos šalių.

Modenoje F.Hollande'as taip pat sakė, kad ES turi labiau padėti Afrikos šalims, kad žmonės nebūtų priversti migruoti, ieškodami geresnio gyvenimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min