Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

PACE atstovas teigia turintis duomenų, kad CŽV kalėjimas buvo Lietuvoje (papildyta 16.50 val.)

Dickas Marty
parlament.ch nuotr. / Dickas Marty
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (PACE) tyrėjas Dickas Marty šeštadienį išplatino pareiškimą, kuriame reikalauja atlikti tyrimą ir išsiaiškinti, ar Lietuvoje nebuvo įkurtas slaptas CŽV kalėjimas.

Šiame pareiškime D.Marty teigia, kad po pranešimo apie tai, kad CŽV Lietuvoje, o taip pat ir Lenkijoje bei Rumunijoje turėjo slaptus kalėjimus, Europai atėjo laikas galutinai išsiaiškinti apie jos šalių dalyvavimą šiuose „gėdinguose“ epizoduose.

D.Marty taip pat teigia, kad, jo šaltinių žiniomis, JAV sulaikyti asmenys iš tiesų buvo laikomi Lietuvoje. „Tyrėjai turi atlikti pilną, nepriklausomą, patikimą tyrimą“, – teigia jis, pridurdamas, kad kliūtimi tam neturėtų tapti „valstybės paslapties“ doktrina.

D.Marty teigia, jog tokie faktai griauna visos Europos patikimumą. „Europos šalys turi apsivalyti“, – kategoriškai teigia jis.

Pilną pareiškimo tekstą galite skaityti čia.

Tai, kad Lietuvoje galėjo būti įkurtas slaptas CŽV kalėjimas, ketvirtadienį pranešė ABC naujienų tarnyba. Žurnalistai teigė turį duomenų, kad Lietuvos valdžia šios griežtai įslaptintos operacijos tikslams Vilniaus pakraštyje skyrė pastatą, kuriame daugiau nei metus buvo laikomi bent aštuoni įtariamieji. Ši programa buvo nutraukta 2005 metų pabaigoje baiminantis, kad bus išviešinta. ABC naujienų tarnyba skelbia turinti patvirtinimų, kad CŽV lėktuvai tuo laikotarpiu skraidė į Lietuvą.

Penktadienį mūsų šalies valdžios atstovai neigė turį informacijos, kad toks kalėjimas buvo, o prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, jog tokia informacija kenkia mūsų šalies prestižui.

Tačiau tai nepanaikino abejonių dėl to, kad CŽV kalėjimas mūsų šalyje galėjo būti. Penktadienį naujienų portalas 15min.lt rašė, kad faktas, jog slaptai kalinius gabendavęs CŽV lėktuvas bent vieną kartą buvo nusileidęs Vilniuje, žinomas jau seniai, tačiau į jį tiesiog niekas nebuvo atkreipęs dėmesio.

Papildyta 16.50 Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Rolandas Kačinskas šio pareiškimo nebuvo linkęs komentuoti. „Mūsų komentaras šia tema buvo išplatintas penktadienį, niekas nepasikeitė. Visa tai yra gandai ir nesąmonės", – 15min.lt teigė R.Kačinskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min