-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pagal naujas taisykles Shinzo Abe turi galimybę vadovauti Japonijai iki 2021 metų

Japonijos valdančioji partija sekmadienį padidino kadencijų limitą savo lyderiams ir tai suteikia premjerui Shinzo Abei galimybę tapti ilgiausiai dirbančiu šalies pokario lyderiu.
Japonijos premjeras Shinzo Abe Havajuose
Japonijos premjeras Shinzo Abe / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 2 Japonija Shinzo Abe

Sh.Abe būtų turėjęs kitų metų rugsėjį atsistatydinti iš partijos lyderio ir premjero postų, net jei jo Liberalų demokratų partija (LDP) vis dar būtų valdžioje.

LDP suvažiavimas pritarė limito padidinimui iki trijų kadencijų, kurios trunka trejus metus, iš eilės. Anksčiau galiojo dviejų tokių kadencijų limitas.

Tai reiškia, kad Sh.Abe gali siekti perrinkimo per kitus partijos lyderio rinkimus kitais metais ir, jei laimės šį balsavimą bei šalies parlamento žemųjų rūmų rinkimus, kurie turi įvykti iki kitų metų gruodžio, liks valdžioje iki 2021 metų rugsėjo.

62 metų Sh.Abe pirmą kartą premjero poste dirbo maždaug metus, kol po istorinio pralaimėjimo aukštųjų parlamento rūmų rinkimuose 2007-aisiais atsistatydino.

Premjeru jis vėl tapo 2012-ųjų gruodį, LDP po trejų metų opozicijoje grįžus į valdžią.

Tuomet jis paskelbė abenomika pramintą verslui palankios ir augimą skatinančios ekonomikos planą, kuriame buvo numatytas kiekybinis skatinimas, įšvirkščiant į ekonomiką rekordinį kiekį pinigų, vyriausybės išlaidų bei biurokratijos mažinimas, bet ir praėjus penkeriems metams augimas tebėra netvirtas, o infliacija – gerokai mažesnė nei 2 proc. tikslas.

„Didįjį 600 trln. jenų (5 trln. eurų) BVP tikslą pasieksime išlaikydami virtualų augimo ciklą ir turto perskirstymą“, – sakė jis kalboje Kongresui.

LDP taip pat priėmė politikos principą „žengti praktinį žingsnį dėl konstitucijos pataisų pasiūlymo“.

Partija seniai siekia persvarstyti pokarinę konstituciją, kuria Japonijai draudžiama naudoti jėgą, išskyrus savigyną siauriausia jos prasme.

Sh.Abe partijoje neturi stiprių varžovų, trokštančių lyderio posto, o opozicinių partijų pozicijos šiuo metu yra silpnos.

Tokią konstituciją šaliai po Antrojo pasaulinio karo parašė okupacinės JAV pajėgos; ji įsigaliojo 1947 metais.

„LDP vadovaus konkrečioms diskusijoms dėl pataisų konstitucijai pasiūlymo. Tai juk LDP istorinis vaidmuo, ar ne?“ – sakė Sh.Abe.

Šie sprendimai metiniame suvažiavime buvo priimti dešiniosios pakraipos LDP turint užtikrintą daugumą abejuose parlamento rūmuose.

Sh.Abe partijoje neturi stiprių varžovų, trokštančių lyderio posto, o opozicinių partijų pozicijos šiuo metu yra silpnos.

Valdant Sh.Abe, Japonija 2015 metais priėmė naują įstatymą, kuriuo jos savigynos pajėgoms leidžiama imtis kovos veiksmų ginant sąjungininkus vadinamosios kolektyvinės savigynos atvejais.

Kritikai teigia, jog tai gali įtraukti Japoniją į tolimus užsienio karus, net jei nebus jokios tiesioginės grėsmės šaliai ar jos liaudžiai, o kai kas netgi sako, kad šiomis taisyklėmis pažeidžiama pacifistinė konstitucija.

Sh.Abe ir jo šalininkai teigė, kad tokios taisyklės yra būtinos besikeičiančioje saugumo aplinkoje su vis kategoriškesne Kinija ir neprognozuojama Šiaurės Korėja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius