Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 2d. 14:54

Pakistano ekspremjeras antrą kartą pasirodė korupcijos bylas nagrinėjančiame teisme

Pakistano premjeras Nawazas Sharifas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pakistano premjeras Nawazas Sharifas

Iš pareigų atstatydintas buvęs Pakistano vyriausybės vadovas Nawazas Sharifas pirmadienį antrą kartą stojo prieš korupcijos bylas nagrinėjantį teismą.

Pareigūnai nurodė, kad vėliau ekspremjerui bus pareikšti oficialūs kaltinimai dėl korupcijos, dėl kurių jis galiausiai gali atsidurti už grotų.

Pirmadienį virš teismo rūmų ratus suko sraigtasparnis, o prie pastato už saugumo užtvarų susirinkę N.Sharifo šalininkai skandavo palaikymo šūkius, ekspremjerui atvykus į posėdį.

BMW visureigių koloną, kurioje važiavo N.Sharifo automobilis, lydėjo elitinės policijos pajėgos.

Žiniasklaidos atstovai kartu su daugybe teisininkų ir valstybės pareigūnų, įskaitant vidaus reikalų ministrą Ahsaną Iqbalą (Ahsaną Ikbalą), negalėjo pateikti į teismo rūmus, nes ekspremjerui užėjus į pastatą, saugumo pajėgų nariai suformavo gyvąją užtvarą.

Po maždaug pusantros valandos N.Sharifas išvyko iš teismo rūmų nepadaręs jokio pareiškimo žiniasklaidai.

Pareigūnai informavo, kad byloje paskelbta pertrauka iki spalio 9 dienos. Kol kas nežinoma, kada ekspremjerui gali būti pareikšti oficialūs kaltinimai.

N.Sharifo sūnūs Hussainas ir Hassanas bei dukra Maryam taip pat figūruoja byloje. Šiuo metu jie yra Londone kartu su motina Kalsum, kuri ten gydosi gerklų vėžį.

N.Sharifo sūnūs Hussainas ir Hassanas bei dukra Maryam taip pat figūruoja byloje. Šiuo metu jie yra Londone kartu su motina Kalsum, kuri ten gydosi gerklų vėžį.

Vienas teismo pareigūnas žiniasklaidai sakė, kad N.Sharifui bus oficialiai pareikšti kaltinimai, „kai visi kaltinamieji dalyvaus teismo posėdyje“. Tačiau kitas teismo pareigūnas kiek vėliau pareiškė, kad jei ekspremjero vaikai nepasirodys teisme, jo byla galės būti nagrinėjama atskirai.

N.Sharifo valdančiosios Pakistano musulmonų lygos (PML-N) lyderis Mohsinas Ranjha prie teismo rūmų žurnalistams sakė, kad ekspremjero vaikai nori sugrįžti ir stoti prieš teismą. Jis nepatikslino, kada tai gali nutikti.

Į teismo rūmus nesugebėjęs prasibrauti vidaus reikalų ministras A.Iqbalas pagrasino atsistatydinti. Ministras neslėpė įtūžio, kad jam pavaldžios saugumo pajėgos, regis, nusprendė nepaisyti jo nurodymų. Jis taip pat paragino užtikrinti visišką teismo proceso skaidrumą.

„Negaliu būti vidaus reikalų ministras marionetė... Vienoje valstybėje negali būti dviejų atskirų valstybių“, – sakė jis, turėdamas galvoje Pakistano karinį isteblišmentą, seniai nesutariantį su N.Sharifu ir besivaržantį dėl valdžios su civiline vyriausybe.

Aukščiausiasis Teismas liepą atstatydino N.Sharifą dėl tyrimo, susijusio su jam ir jo šeimos nariams metamais kaltinimais korupcija. Per nepriklausomo Pakistano 70 metų istoriją jis tapo jau 15-uoju ministru pirmininku, kuris buvo atstatydintas neužbaigęs kadencijos.

Aukščiausiasis Teismas taip pat uždraudė jam dirbti valstybės tarnyboje ir nurodė šalies kovos su korupcija agentūrai – Nacionaliniam atskaitingumo biurui – iškelti jam ir jo vaikams baudžiamąją bylą, dėl kurios ekspremjeras galiausiai gali atsidurti už grotų.

Tąsyk N.Sharifui buvo leista išvykti gyventi į Saudo Arabiją, iš kur jis 2007 metai grįžo, o 2013-aisiais buvo paskirtas premjeru trečiai kadencijai.

N.Sharifas ir anksčiau ne kartą kaltintas korupcija. 1993 metais jis pirmą kartą buvo atleistas iš premjero pareigų dėl korupcijos, o 1999-aisiais karinio teismo buvo nuteistas kalėti į gyvos galvos, kai jo antrąją kadenciją nutraukė karinis perversmas.

Tąsyk N.Sharifui buvo leista išvykti gyventi į Saudo Arabiją, iš kur jis 2007 metai grįžo, o 2013-aisiais buvo paskirtas premjeru trečiai kadencijai.

Pirmą kartą prieš korupcijos bylas nagrinėjantį teismą N.Sharifas stojo praėjusią savaitę. Vėliau surengtoje spaudos konferencijoje ekspremjeras pažadėjo, kad jo partija iškovos triuškinamą pergalę visuotiniuose rinkimuose, kurie turėtų būti surengti iki ateinančių metų galo. Jis taip pat tvirtino, kad visuomenė ji laiko nekaltu.

Praėjusį mėnesį N.Sharifo žmona Kalsum laimėjo papildomus rinkimus Lahore, kuriuos teko rengti parlamente atsilaisvinus jos vyro vietai. Šis balsavimas, vykęs po N.Sharifo atstatydinimo, buvo laikomas valdančiosios partijos populiarumo barometru.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min