Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palestiniečiai mini Katastrofos dieną – Izraelio valstybės sukūrimą

Palestiniečiai paminėjo Katastrofos dieną.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Palestiniečiai paminėjo Katastrofos dieną.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tūkstančiai palestiniečių ketvirtadienį paminėjo 61-ąsias „Naqba“ (katastrofos dienos) metines, kai 1948 metais sukūrus Izraelio valstybę šimtai tūkstančių palestiniečių buvo priversti palikti savo namus.

Demonstruotojai, laikydami iškėlę Palestinos vėliavas ir nuotraukas, kuriose įamžinti arabų kaimai, prieš šešis dešimtmečius sunaikinti žydų kariškių, žygiavo per Ramalos, Izraelio okupuoto Vakarų Kranto miesto centrą.

„Sugrįžimo teisė yra šventa. Taikos nebus tol, kol negalėsime grįžti“, – buvo užrašyta ant plakatų, kuriuos nešė demonstrantai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Palestiniečiai paminėjo Katastrofos dieną.
Palestiniečiai paminėjo Katastrofos dieną.

Ši minėjimas surengtas diena anksčiau, nes šiais metais gegužės 15-toji – Katastrofos diena – sutampa su poilsio diena palestiniečių, daugiausia musulmonų, gyvenamose teritorijose.

Renginiui vadovavo politiniai ir religiniai palestiniečių lyderiai. Minėjimas prasidėjo prie legendinio Palestinos lyderio Yassero Arafato kapo prie Palestinos savivaldos būstinės. Šiandien palestiniečiams vadovauja jo įpėdinis, prezidentas Mahmudas Abbasas.

Vakarų Kranto šiaurėje esančiame Nabluso mieste demonstracijoje dalyvavo apie 2000 žmonių. Jie nešė Palestinos vėliavas, kurios, šiai liūdnai datai atminti, buvo perrištos juodais kaspinais.

Akabeto Džabero pabėgėlių stovykloje Jericho mieste, palestiniečiai atidengė skulptūrą, vaizduojančią 6 metrų metalinį raktą, kuris simbolizuoja pabėgėlių prisirišimą prie savo namų, kuriuos jie buvo priversti palikti 1948 metais.

1948 metais tremtiniais tapo apie 700 tūkst. palestiniečių. Jungtinės Tautos paskaičiavo, kad šiandien jie ir jų palikuonys sudaro 4,6 mln. žmonių

AFP/„Scanpix“ nuotr./Palestiniečiai paminėjo Katastrofos dieną.
Palestiniečiai paminėjo Katastrofos dieną.

Gazos Ruožą valdantis „Hamas“ sukliudė Palestinos išsivadavimo organizacijai (PIO) surengti „Naqba“ paminėjimo ceremoniją šioje nedidelėje teritorijoje, kur prisiglaudė milijonas pabėgėlių.

PIO komiteto pareiškime nurodoma, kad „Hamas“ policija neleido surengti jokio šios dienos paminėjimo. PIO savo pareiškime tai pavadino „politinių ir demokratinių teisių pažeidimu“.

Šių metų „Naqba“ minėjimas sutampa su pirmuoju popiežiaus Benedikto XVI apsilankymu šiame regione. Lankydamasis Vakarų Krante pontifikas užsiminė apie šią liūdną dieną ir išreiškė savo gilią užuojautą namų netekusiems žmonėms.

„Šiomis dienomis tas (taikos) troškimas tampa ypatingai skausmingas, kai jūs prisimenate 1948 metų gegužę ir iki šiol neišspręstą konfliktą, kuris kyla iš ano meto įvykių“, – pažymėjo trečiadienį pontifikas, lankydamasis Aidos pabėgėlių stovykloje prie Betliejaus.

„Su sielvartu aš liudiju padėtį pabėgėlių, kurie kaip Šventoji šeima, turėjo bėgti iš savo namų“, – sakė Benediktas XVI.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min